czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2008
  • wyświetleń: 673

Debatowali o zarządzaniu drogami

W piątek 1 lutego w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się konferencja na temat zarządzania drogami powiatowymi. Konferencja została zorganizowana przez Grupę Wymiany Doświadczeń w dziedzinie prowadzonych usług na drogach powiatowych, działającą przy Związku Miast Polskich.

Reklama

W spotkaniu uczestniczyli starostowie, wicestarostowie, dyrektorzy zarządów dróg powiatowych sześciu powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego, olkuskiego i żywieckiego.

Była to trzecia z sześciu przewidzianych konferencji, których celem jest wypracowanie idealnego modelu zarządzania drogami powiatowymi. GWD realizują projekt pilotażowy, pn. „Budowanie potencjału instytucjonalnego samorządów dla lepszego dostarczania usług publicznych” prowadzony przez organizacje samorządowe, m.in. Związek Powiatów Polskich.
Gospodarzem konferencji był powiat bielski reprezentowany przez starostę - Andrzeja Płonkę, członka zarządu Powiatu – Stanisława Piętę i dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych – Wiesława Klisia.

- Miło mi gościć państwa na ziemi bielskiej w Czechowicach–Dziedzicach – powiedział starosta bielski. - Będziemy debatowali na ważne tematy dotyczące dróg powiatowych – remonty, modernizacje, wykup terenów pod drogi, bieżące i zimowe utrzymanie dróg. Środki finansowe na te wszystkie zadania są ciągle za małe. Dlatego tak ważne są takie spotkania, podczas których możemy wymienić doświadczenia i ustalić wspólne metody działania.

Owocnych obrad życzył uczestnikom konferencji burmistrz Marian Błachut.

Debatę na temat dróg powiatowych poprowadził wicestarosta powiatu bieruńsko-lędzińskiego Bernard Bednorz, koordynator grupy oraz Jacek Nowak koordynator komponentu Grupy Wymiany Doświadczeń - "Samorząd terytorialny gwarancją dobrych usług".

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.