czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2008
  • wyświetleń: 999

Psycholog przed egzaminem na prawko

Stres zżera kursantów zdających na prawo jazdy. Dlatego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej zachęca kandydatów do indywidualnych spotkań z psychologiem. Bezpłatne konsultacje w ośrodku mają pomóc kursantom zdać egzamin.

- Kursanci negatywnie postrzegają ośrodki WORD. Krążą opinie, że celowo "oblewamy" uczestników egzaminu. Tymczasem to nie jest prawda. Egzaminowani często nie radzą sobie ze stresem, dlatego chcemy im pomóc właśnie w ten sposób - tłumaczy Antoni Derek, dyrektor bielskiego WORD.

O bezpłatych konsultacjach można przeczytać na drzwiach wejściowych WORD. Informują o nich też pracownicy działu obsługi widząc, że ktoś podchodzi do egzaminu kolejny raz.

Kursanci w miarę łatwo radzą sobie z testami. Problem zaczyna się podczas jazdy egzaminacyjnej. Nie dość, że w porównaniu do ubiegłych lat trwa dwa razy dłużej (40 minut), to odbywa się nie tylko pod okiem egzaminatora, ale też kamer i mikrofonów zainstalowanych w samochodzie. Jeśli dodać do tego ogromne oczekiwania i presję bliskich, okaże się, że kandydat musi przejść przez małe piekło.

- Podstawowy błąd popełniany przez kandydatów to brak przygotowania na stres - mówi Magdalena Kosińska, psycholog z bielskiego WORD. - Znają teorię, wiedzą jak prowadzić pojazd, ale nie wiedzą, jak poradzić sobie ze stresem.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.