Wiadomości

  • 2 września 2023
  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 5768

[FOTO] Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. Są gotowe na nowy rok szkolny

Przedszkola publiczne i szkoły podstawowe na terenie gminy Czechowice-Dziedzice są już gotowe do nowego roku szkolnego. W kilku placówkach oświatowych dzieci i młodzież skorzystają z nowych pomieszczeń.

Zmiany w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Największe zmiany czekają uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie. Już od września uczniowie będą korzystać z nowego pawilonu szkoły, w którym znajdują się trzy sale lekcyjne, gabinet pedagoga/psychologa, zaplecze sanitarne oraz ciąg komunikacyjny. Wszystkie sale są w pełni wyposażone. Ponadto na uczniów ligockiej "dwójki" czeka nowa ekopracownia utworzona dzięki pozyskaniu środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przez wakacje sporo działo się też na Lipowcu, gdzie postępuje rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3. Ekipa budowlana przygotowuje się do wylania stropu nad pierwszym piętrem. Jesienią nowy pawilon szkolny powinien być już w stanie surowym otwartym.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Intensywne przygotowania do nowego roku szkolnego miały miejsce także w Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie, gdzie utworzono dodatkowy oddział przedszkolny. Od 1 września maluchy mogą korzystać z gruntownie wyremontowanej sali i nowego zaplecza sanitarnego. W Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach zakończył się gruntowny remont starej sali gimnastycznej i szatni, a jeszcze przed wakacjami ukończono termomodernizację szkoły.

Roboty budowlane polegające na wymianie kominów prowadzono w czechowickiej "dziesiątce". Ponadto na terenie szkolnym powstaje pracownia pod chmurką, na którą szkoła pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ligocie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ligocie · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W trakcie przerwy wakacyjnej w wielu szkołach trwały mniejsze remonty. W Zespole Szkół Podstawowych nr 1 w całym budynku szkolnym wymieniono oświetlenie na ledowe. W Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach malowano ściany i odnowiono salę terapii sensorycznej. Ściany odświeżono także w Szkole Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

Inwestycje i remonty trwały także w przedszkolach. Przedszkole Publiczne nr 2 zyskało nowe odwodnienie. Nową komunikację od strony ulicy Junackiej (bramka, chodnik) wybudowano przy Przedszkolu Publicznym nr 3.

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. Są gotowe na nowy rok szkolny
Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. Są gotowe na nowy rok szkolny · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Kapitalny remont łazienek przeprowadzono w Przedszkolu Publicznym nr 5, a w Przedszkolu Publicznym nr 6 wymieniono okna w kolejnej sali. Przed wakacjami zakończyła się termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 8. Dodatkowo w placówce wymieniono kuchnię i drzwi, wykonano także nową kanalizację odpływową z części kuchennej. W Przedszkolu Publicznym w Ligocie Miliardowicach wykonano częściowe malowanie.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.