Wiadomości

  • 2 września 2023
  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 28566

Szczęśliwy finał dla szczeniaków znalezionych w polu. Są już ze swoją mamą

Fundacja Mam kota na punkcie psa informuje o dalszych losach szczeniaków porzuconych w polu - sytuację opisujemy TUTAJ. Jak podaje organizacja, udało się odnaleźć psią mamę i dzieci trafiły już pod jej opiekę.

Suczka odebrana właścicielowi
Suczka odebrana właścicielowi trafiła do Schroniska w Cieszynie - 31.08.2023 · fot. Fundacja Mam kota na punkcie psa


W czwartek, 31 sierpnia na podstawie informacji przekazanych przez Fundację Mam kota na punkcie psa policjanci z Komisariatu Policji w Łodygowicach wraz z technikiem weterynarii dokonali interwencji we wskazanej przez organizację posesji. Na miejscu znaleźli suczkę, u której stwierdzono w niedzielę poród. Na miejscu nie było szczeniąt. Posesja była bardzo blisko miejsca znalezienia szczeniąt w foliowych workach. Suczka została odebrana właścicielowi i trafiła do Schroniska w Cieszynie.

- To wyjątkowa sytuacja, bo to organ ścigania na podstawie medialnych doniesień skontaktował się z nami i podjął z własnej inicjatywy działania. Dziękujemy - pisze Fundacja Mam kota na punkcie psa.

Jednocześnie organizacja poinformowała, że złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad szczeniętami na policji. Zaangażowała również w tę sprawę kancelarię adwokacką, której udzieliła stosowanego pełnomocnictwa.

- Jedno jest pewne. Suczka widoczna na zdjęciu nie będzie już więcej rodzić a jej dzieci nie będą zabijane. Nie będzie mieć też sznura na szyi, do którego przypięty będzie łańcuch. O jedno miejsce tragedii mniej w tym kraju! - informuje Fundacja i dodaje: - Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że okropny los psiej matki zakończył się właśnie dzisiaj a dla niej otworzyła się szansa na normalne życie. Teraz musi jeszcze znaleźć dobrych ludzi, którzy stworzą dla niej szczęśliwy dom.

Suczka ze swoimi maleństwami - 1.09.2023 · fot. Fundacja Mam kota na punkcie psa


Z kolei w piątek, 1 września do zabezpieczonej w Schronisku suczki przyjechały dwa maluchy z Fundacji Budrysek, która pomogła pierwszym szczeniakom. - Mama poznała swoje dzieci i ponieważ ma jeszcze pokarm wykarmi je oraz zaopiekuje po swojemu. Potem wrócą do Fundacji Budrysek - relacjonują pracownicy z Fundacji Mam Kota na Punkcie Psa i dodają: - Jutro pojedzie do mamy również nasz maluszek. Oczywiście tylko na tymczasową opiekę, co jest warunkiem jego przyjazdu. Takie są wspólne ustalenia.

Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny w Schronisku będzie pilnować Fundacja "Lepszy Świat".

Loading...

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.