Wiadomości

  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 5477

Jest nowy członek czechowickiego Klastra Zielonej Energii. To rodzinna firma z tradycjami

Czechowicka spółka Improdex jest kolejnym podmiotem gospodarczym, który wszedł w skład Klastra Zielonej Energii Czechowice-Dziedzice.

Podpisanie aneksu powołującego Klaster Zielonej Energii Czechowice-Dziedzice - 5.09.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


5 września aneks umowy powołującej klaster podpisali burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, prezes Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej Piotr Herczek i prezes spółki Improdex Stefan Bułka. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor finansowy Improdexu Maciej Fijak i dyrektor operacyjny firmy Jacek Kukla.

- Wzmacnianie naszego klastra udziałem firmy Improdex jest dla nas ważne i cenne. Chcę wyrazić wdzięczność, że będziemy współpracować z kolejną firmą z terenu naszego miasta - mówił burmistrz Marian Błachut.

Improdex jest spółką rodzinną z polskim kapitałem, która istnieje na rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w produkcji technicznych komponentów plastikowych z tworzyw sztucznych. Odbiorcami firmy są znane światowe koncerny z branż przemysłowych - elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, AGD, wyposażenia wnętrz, inżynierii wodnej i budowlanej.

Równoważenie zapotrzebowania na energię elektryczną, cieplną i gaz, realizacja badań rozwojowych i działań związanych z wytwarzaniem, dystrybucją, magazynowaniem oraz obrotem energią lub jej nośnikami, w tym pochodzącymi z Odnawialnych Źródeł Energii, wspólne działanie na rzecz większej elastyczności systemu elektroenergetycznego, dbanie o bezpieczeństwo energetyczne, a także edukacja lokalna w obszarach związanych z tworzeniem i wykorzystanie energii, ciepła, chłodu i gazu, to podstawowe cele działań powołanego właśnie Klastra Zielonej Energii Czechowice-Dziedzice.

Powołany Klaster stanowi platformę do współpracy podmiotów samorządowych i gospodarczych w zakresie wytwarzania, magazynowania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią elektryczną i ciepłem, lub paliwami zgodnie z obowiązującym prawodawstwem z obszaru obrotem energią.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.