Wiadomości

  • 9 września 2023
  • wyświetleń: 3151

Ślady z przeszłości, czyli czechowicka foto-ciekawostka z dróg

Chociaż stacje benzynowe Texaco zostały sprzedane koncernowi Shell w 1999 roku, to w Czechowicach-Dziedzicach nadal znak informuje, że możemy zatankować w obiekcie amerykańskiej firmy. Przedstawiamy Wam drogową ciekawostkę z przymrużeniem oka ;-).

Znak informujący, że za 500 metrów możemy zatankować na stacji Texaco - 28.07.2023
Znak informujący, że za 500 metrów możemy zatankować na stacji Texaco - 28.07.2023 · fot. mp


Amerykański koncern działał w Polsce od 1990 roku. Jak możemy przeczytać w Wikipedii, "w 1999 roku Texaco zdecydował o wycofaniu się ze sprzedaży detalicznej paliw na rynku polskim. Swoje stacje benzynowe przekazał innej firmie - Shellowi".

Obecnie to właśnie stacja Shell znajduje się w miejscu, gdzie niegdyś znajdował się czechowicki obiekt koncernu Texaco.

Śladów z przeszłości do niedawna było w naszym mieście więcej. Między innymi wiele budynków przy obecnej ulicy Niepodległości miało tabliczki z nazwą "Ul. Bieruta". Nadal w wielu miejscach naszej gminny można spotkać tabliczki z nazwą ulic z dawnym herbem Czechowic-Dziedzic.

Znak z nazwą ul. Zajęczej z dawnym herbem Czechowic-Dziedzic - 9.09.2023
Znak z nazwą ul. Zajęczej z dawnym herbem Czechowic-Dziedzic - 9.09.2023 · fot. mp

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj