Wiadomości

  • 7 września 2023
  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 14304

[FOTO] W końcu otworzyli tunel na Hutniczej! To koniec utrudnień dla mieszkańców

Mieszkańcy długo czekali na tę wiadomość. W końcu otwarto przejście pod torami pomiędzy ulicami Hutniczą i Kolejową w Czechowicach-Dziedzicach.

Nowy tunel pomiędzy ulicami Kolejową i Hutniczą w Czechowicach-Dziedzicach -1.08.2023 · fot. wpk / czecho.pl


Inwestycja spółki PKP PLK powstała w związku z przebudową linii kolejowej. Gruntownie przebudowany obiekt inżynieryjny wyposażono w windy. Przypomnijmy, jak w wakacje informowała portal czecho.pl Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, tunel miał być otwarty już pod koniec lipca. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, problem stanowił termin odbioru obiektu.

tunel, hutnicza
Tunel pod torami w rejonie Starej Cynkowni - zdj. archiwalne · fot. czecho.pl


Przypomnijmy, ściany przejścia podziemnego pokryte są muralami autorstwa czechowickiej artystki Anety Paszek. Przez całą długość wschodniej ściany rozciąga się pejzaż Czechowic-Dziedzic, z charakterystyczną dla naszej gminy przyrodą. Po zachodniej stronie dominują elementy związane z kolejową przeszłością miasta. Kilkudziesięciometrowy malunek przedstawia historię dziedzickiego dworca, który był świadkiem wielu uroczystości i wizyt wybitnych osobistości.

Murale na stacji kolejowej Zabrzeg - 16.06.2023 · fot. wpk / czecho.pl


Warto podkreślić, że pomysłodawczynią powstania murali w przejściach pod torami, które powstały w ramach przebudowy czechowickiego węzła kolejowego (w Czechowicach-Dziedzicach, Zabrzegu i Goczałkowicach-Zdroju), jest Magdalena Małecka-Cebula, Kierownik Robót Mostowych z firmy Budimex. Spółka sfinansowała prace. Więcej na ten temat portal czecho.pl pisał w artykule "Cieszą oko podróżnych. Poznajcie historię powstania murali".

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj