Wiadomości

  • 10 września 2023
  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 4783

Mauro przechodzi dalej! Jego tagliatelle przypadło do gustu jurorom!

Mauro z Czechowic-Dziedzic poradził sobie świetnie w kolejnym odcinku Masterchefa!

Mauro przechodzi dalej! Jego tagliatelle przypadło do gustu jurorom!
Mauro przechodzi dalej! Jego tagliatelle przypadło do gustu jurorom! · fot. TVN


Drugi odcinek programu Masterchef przyniósł niezwykłe emocje i wyjątkowe wyzwanie pod nazwą "Mind Food". Gościem specjalnym była znana trenerka fitness, Ewa Chodakowska, która dodała odrobinę sportowego zacięcia do rywalizacji. Pierwsze zadanie nie polegało tylko na przygotowaniu pysznego dania, ale również na zadbanym, przemyślanym skomponowaniu posiłku, który stymuluje umysł i poprawia koncentrację. Każde danie było oceniane nie tylko pod względem smaku, ale także jakości składników, ich wpływu na umysł, a także estetyki prezentacji.

Mauro przygotował filet z dorsza z sosem z awokado i jogurtu, podany z wodą z pomidorów. Poradził sobie dość dobrze, choć jego danie nie zdobyło serca jury i nie trafił na balkon. Musiał zmierzyć się z drugim zadaniem.

dorsz mauro
Dorsz przygotowany przez Mauro · fot. TVN


Konkurencja eliminacyjna wymagała nie tylko umiejętności kulinarnych, ale także inteligencji i inwencji twórczej. Uczestnicy mieli do dyspozycji tylko resztki z poprzedniej konkurencji. To wyjątkowy aspekt tego zadania - kucharze działają w duchu "zero waste", starając się stworzyć wyjątkowe danie, nie marnując ani grama produktów.

Mauro przyrządził tagliatelle alla norma z bakłażanem, papryką, cukinią i pomidorem. Zdobył uznanie jurorów. Ania Starmach powiedziała wprost, że tak dobrego makaronu włoskiego jeszcze nie jadła. Przy okazji mężczyzna podzielił się z jury i widzami swoim marzeniem - chciałby stworzyć sklep z ręcznie wytwarzanymi makaronami, a biznes w przyszłości przekazać córce, która ze względu na problemy zdrowotne będzie potrzebowała wsparcia. Michel Moran zachęcił go, by szedł w tym kierunku, bo ma do tego talent.

Tagliatelle alla norma
Tagliatelle alla norma


Przypomnijmy: Mauro Amarante w naszym mieście znany jest z własnej produkcji makaronów firmy Il Pastaio.

Mauro i jego makarony
Mauro i jego makarony · fot. archiwum rodzinne / TVN

Mauro i jego makarony
Mauro i jego makarony · fot. archiwum rodzinne / TVN

Mauro i jego makarony
Mauro i jego makarony · fot. archiwum rodzinne / TVN


Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic przeszedł do kolejnego odcinka!

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.