Wiadomości

  • 13 września 2023
  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 29565

[FOTO] Akcja antyterrorystów na "Manhatanie". Ujawniono m.in. narkotyki i maczety

W czwartek 7 września w jednym z bloków przy ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach - to popularny "Manhatan" - interweniowali policjanci. Stróże prawa podali nowe informacje dotyczące akcji, o której jako pierwszy informował portal czecho.pl.

Akcja antyterrorystów na czechowickim "Manhatanie". Są nowe informacje · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zajmujący się Zwalczaniem Przestępczości Narkotykowej wraz z Samodzielnym Pododziałem Kontrterrorystycznym Policji z Katowic oraz Krakowa przy wsparciu innych funkcjonariuszy kryminalnych, w tym z Wydziału Kryminalnego, Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach oraz prewencji przeprowadzili w czwartek 7 września szeroko zakrojoną akcję przeciwko osobom zamieszanym w "ciężkie gatunkowo przestępstwa".

- Wytężona praca operacyjna oraz procesowa, jak również ogromne zaangażowanie bielskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła ich do jednoczesnego zatrzymania na terenie Czechowic-Dziedzic łącznie 4 osób, w tym kobiety poszukiwanej listem gończym oraz mężczyznę poszukiwanego przez prokuraturę za wcześniejsze sprawy, w tym posiadania broni palnej oraz narkotyków - informuje st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

- W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia funkcjonariuszy doszło do siłowego wejścia wraz z Samodzielnymi Pododziałami Kontrterrorystycznymi Policji. Środki, jakie podjęto, były w pełni uzasadnione, albowiem policja realizowała czynności wobec osób, które w przeszłości były karane między innymi za posiadanie broni palnej oraz przestępstwa narkotykowe i inne - dodaje st. sierż. Kocur.

- Ciężka praca i żmudne działania operacyjne "narkotykowych" przyniosły zamierzony efekt. W mieszkaniu ujawniono różnego rodzaju środki narkotyczne, przyrządy przystosowane do nielegalnej konsumpcji środków narkotycznych, maczetę, kije bejsbolowe, przedmioty przypominające broń palną, jak również amunicję, wagi dilerskie oraz znaczną ilość gotówki - relacjonuje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

- Odnalezione jednostki broni zostaną dodatkowo poddane ekspertyzie pod kątem rozpoznania czy nie służyły do popełnienia przestępstw z użyciem broni, nadto ujawniono i zabezpieczono elementy garderoby policyjnej, radiostację, które również mogły posłużyć do celów przestępczych, co zbadają teraz "narkotykowi" - podsumowuje st. sierż. Kocur.

Policjanci, zbierając dowody w sprawie, zgromadzili wystarczającą ilość materiałów, by Prokuratura Rejonowa w Pszczynie mogła wystąpić z wnioskiem do pszczyńskiego Sądu Rejonowego o tymczasowy areszt w stosunku do jednego z podejrzanych. Na wniosek Prokuratury Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa całej "czwórce" grożą wysokie kary pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a praca kryminalnych zajmujących się przestępczością narkotykową może skutkować kolejnymi zatrzymaniami.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy jako pierwsi w środę 13 września, Prokuratura Rejonowa w Pszczynie prowadzi dochodzenie w związku z ujawnionymi w czwartek 7 września środkami narkotycznymi w jednym z mieszkań położonych przy ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach.

- Pierwotne czynności funkcjonariuszy policji pod wskazanym adresem miały związek z zatrzymaniem osoby poszukiwanej listem gończym. W toku przeprowadzonych czynności - niezależnie od ujęcia poszukiwanego - ujawniono środki narkotyczne, których nielegalne posiadanie jest przedmiotem postępowania tutejszej prokuratury - przekazał naszemu portalowi Leonard Synowiec, Prokurator Rejonowy w Pszczynie.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie" podaj