Wiadomości

  • 22 września 2023
  • 24 września 2023
  • wyświetleń: 11420

Przy DK-1 zostaną wybudowane nowe hale. Fragment ulicy Lipowskiej będzie przebudowany

Przy czechowickim odcinku drogi krajowej numer 1 powstaną kolejne nowe hale. Dwa obiekty o łącznej powierzchni 27,495 m2 wybuduje spółka Panattoni.

Panattoni Park Czechowice-Dziedzice
Wizualizacja Panattoni Park Czechowice-Dziedzice · fot. Panattoni


Powstaną dwie nowe hale spółki PanattoniNowe hale powstaną po zachodniej stronie DK-1, pomiędzy "dwupasmówką" a ulicą Lipowską. Powstać mają dwa obiekty - o powierzchni 15,992 m2 oraz 11,503 m2, w których znajdzie się 40 doków. Ponadto zostanie wybudowany plac manewrowy, parking na 75 samochodów oraz 4 ciągniki siodłowe z naczepą.Fragment ulicy Lipowskiej będzie przebudowanyCo stanie się z ulicą Lipowską, która będzie przebiegać obok hal? Jak mówił Tomasz Gregor, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami podczas sierpniowego posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju czechowickiej Rady Miejskiej, jest pozwolenie na przebudowę ul. Lipowskiej na odcinku od skrzyżowania z DK-1 do łącznika z ul. Świerkowicką, gdzie będzie budowany Panattoni Park Czechowice-Dziedzice.

O więcej informacji w tej sprawie poprosiliśmy w Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego. Jak dowiedzieliśmy się w czechowickim magistracie, przebudowa ulicy Lipowskiej zakłada zmianę obecnego przebiegu drogi, tj. budowę nowego odcinka ulicy wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego oraz budową infrastruktury drogowej wymaganej przez obowiązujące przepisy.

Czy jest szansa na przebudowę dalszego odcinka ulicy Lipowskiej, aż do granicy z Mazańcowicami?Przypomnijmy, ten fragment drogi także jest w fatalnym stanie technicznym, a o jego remont od lat wnioskują okoliczni mieszkańcy.

- Odcinek ulicy Lipowskiej od łącznika ul. Świerkowickiej do granic gminy zostanie ujęty w pracach projektowych po zabezpieczeniu niezbędnych środków finansowych na realizację powyższego zadania oraz po regulacji stanu prawnego pasa drogowego - przekazano portalowi czecho.pl w WIiZD.

Zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy gminą Czechowice-Dziedzice a inwestorem inwestycji niedrogowej, inwestor wykona dokumentację techniczną i formalno-prawną oraz zrealizuje roboty budowlane we własnym zakresie i na własny koszt. Budowa nowego odcinka ulicy Lipowskiej zostanie wykonana przed budową hal.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.