Wiadomości

  • 15 września 2023
  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 5021

[WIDEO] Goczałkowice i Bielsko na kinowym ekranie. Jest zwiastun filmu "Uwierz w Mikołaja"!

O tym, że film "Uwierz w Mikołaja" będzie miał swoją premierę w kinach 10 listopada, portal czecho.pl pisał w artykule "Film kręcony w Bielsku i Goczałkowicach w końcu trafi do kin. Znamy datę!". Teraz pojawił się zwiastun filmu, a także pierwsze plakaty zapowiadające produkcję oraz jej opis.O czym będzie opowiadał film "Uwierz w Mikołaja"?

- Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert - pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat - o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki "Happy End". Niech zwycięży magia świąt i magia miłości! - czytamy w opisie filmu.

Fotosy z filmu "Uwierz w Mikołaja" · fot. Marta Gostkiewicz/MTL Maxfilm


- W tym roku nawet najwięksi sceptycy uwierzą w Mikołaja! Stanie się tak za sprawą pełnej humoru, emocji i ciepła ekranizacja książkowego bestsellera uwielbianej autorki powieści, sprzedających się w milionowych nakładach. Literatura Magdaleny Witkiewicz od lat wzrusza i motywuje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą, a ich autorka nazywana jest specjalistką od szczęśliwych zakończeń. Miłość w romantycznym blasku kominka, poszukiwania babci z prawdziwego zdarzenia, tajemniczy nieznajomy i walka o uczycie, które nigdy nie rdzewieje. To wszystko w magicznym świątecznym czasie, gdy cuda się zdarzają, a Mikołaj odwiedza nawet najbardziej niegrzeczne dzieci - zapowiadają producenci filmu.

Plakaty zapowiadające film "Uwierz w Mikołaja"
Plakaty zapowiadające film "Uwierz w Mikołaja" · fot. MTL MaxFilm


Plakaty zapowiadające film "Uwierz w Mikołaja"
Plakaty zapowiadające film "Uwierz w Mikołaja" · fot. MTL MaxFilm


Przypomnijmy, film kręcony był w styczniu ubiegłego roku między innymi w Bielsku-Białej, Milówce i Goczałkowicach-Zdroju, o czym informowaliśmy w artykule "W uzdrowisku kręcili film, w którym wystąpi plejada polskich gwiazd". Scenariusz na podstawie bestsellerowej książki Magdaleny Witkiewicz pod tym samym tytułem napisała Ilona Łepkowska. Reżyserką jest - odpowiedzialna m. in. za czwartą część serii Kogel Mogel - Anna Wieczur, a producentem - MTL MAXFILM - w przeszłości producent takich filmów, jak "Wkręceni", "Zróbmy sobie wnuka", "Nigdy w życiu" i "Tylko mnie kochaj".

Plan zdjęciowy filmu "Uwierz w Mikołaja" na bielskim Rynku - 24.01.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Widzowie w filmie zobaczą m.in.: Teresę Lipowską, Dorotę Stalińską, Dorotę Kolak, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką, Ewę Szykulską, Krystynę Tkacz, Macieja Damięckiego, Bohdana Łazukę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Mateusza Janickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Patryka Pniewskiego oraz Cezarego Żaka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.