Wiadomości

  • 17 września 2023
  • 30 września 2023
  • wyświetleń: 5160

Spotkania w 80. rocznicę urodzin Stanisława Niemczyka. Liczba miejsc ograniczona!

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na spotkania w 80. rocznicę urodzin wybitnego architekta z Czechowic-Dziedzic, Stanisława Niemczyka. To twórca projektów m.in. czechowickiego kościoła pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Odkupiciela oraz kościoła św. Franciszka z Asyżu i św. Klary w Tychach.

Kościół Jezusa Chrystusa Odkupiciela
Kościół Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W sobotę 30 września o dziełach urodzonego w Czechowicach-Dziedzicach wybitnego architekta będą mówić prof. Andrzej Szczerki, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, prof. dr hab. Piotr Krasny, historyk sztuki, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali widowiskowej MDK. Wstęp wolny.

"Szlakiem Architektury Stanisława Niemczyka"W sobotę 7 października odbędzie się wycieczka "Szlakiem Architektury Stanisława Niemczyka". Wyjazd zaplanowano o godzinie 10.15 spod budynku czechowickiego MDK. W planie:
  • około 10.45 oprowadzenie po kościele pw. Ducha Świętego w Tychach,
  • około 12.00 oprowadzenie po kościele pw. św. Franciszka i św.Klary w Tychach,
  • około 14.00 oprowadzenie po kościele pw. Jana Pawła II w Pszczynie,
  • około 15.45 oprowadzenie po kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach, powrót pod budynek Miejskiego Domu Kultury.


Liczba uczestników ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt wycieczki (przejazd, ubezpieczenie, oprowadzanie z komentarzem merytorycznym) to 95 zł. Zapisy prowadzone są w sekretariacie MDK od piątku 15 września.

Spotkania w 80. rocznicę urodzin Stanisława Niemczyka. Liczba miejsc ograniczona!
Spotkania w 80. rocznicę urodzin Stanisława Niemczyka. Liczba miejsc ograniczona! · fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj