Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2023
  • 1 października 2023
  • wyświetleń: 6266

Trwa rozbudowa lotniska w Kaniowie. Nowe hangary i rozszerzona droga kołowania

W Kaniowie trwa rozbudowa tamtejszego lotniska. Jak poinformowano w mediach społecznościowych, inwestycja zakłada wybudowanie nowych hangarów oraz rozszerzenie drogi kołowania.

Rozbudowa lotniska w Kaniowie - 09.2023
Rozbudowa lotniska w Kaniowie - 09.2023 · fot. Facebook / EPKW Kaniów


Informacja o inwestycji pojawiła się na facebookowym profilu lotniska w czwartek 14 września. - Wizja przyszłości! Rozpoczynamy rozbudowę naszego lotniska, a to oznacza nowe, błyszczące hangary i rozszerzoną drogę kołowania. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami tymi zmianami! Czekajcie na kolejne ujęcia z budowy - możemy przeczytać w poście.

Jak dodało EPKW w jednym z komentarzy, spodziewa się ono większej ilości nowoczesnych samolotów z branży GA. - Niestety Cessna stała się synonimem starego samolotu na polskim niebie, mimo, że wiele modeli jest po dziś dzień w produkcji - dodało.

Z informacji uzyskanych od przedstawicieli lotniska redakcja portalu czecho.pl dowiedziała się, że obecne prace rozbudowy lotniska to inwestycje prywatne właścicieli samolotów z branży General Aviation dla lotnictwa biznesowego oraz szkoleniowego. Piloci szkolący się na lotnisku EPKW Kaniów to w dużej części studenci Politechniki Śląskiej, która współpracuje z jedną ze szkół lotniczych na tym lotnisku.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.