Wiadomości

  • 18 września 2023
  • 20 września 2023
  • wyświetleń: 13743

[FOTO] Dwa pożary przy Mazańcowickiej. Jeden tuż obok drugiego

W poniedziałek, 18 września około godziny 15.40 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze altany przy ul. Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach. Gdy kończyli gasić pierwszy pożar, tuż obok został zauważony kolejny. Na szczęście pomoc była blisko.

Pożar przy ul. Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach - 18.09.2023 · fot. mp / czecho.pl


Pierwszy pożar to altana o powierzchni około 12m², która była zlokalizowana tuż koło budynku mieszkalnego. Drewniana konstrukcja szybko zajęła się ogniem i istniało spore zagrożenie, że płomienie przejdą na budynek mieszkalny. Na szczęście do tego nie doszło. Strażakom pozostało dogasić niemalże w całości spaloną konstrukcję altany. Nikomu nic się nie stało.

Pod koniec akcji gaśniczej do strażaków podbiegli mieszkańcy pobliskiej posesji, którzy zauważyli, że z poddasza ich domu wydobywa się dym. Strażacy błyskawicznie przegrupowali się i rozpoczęli kolejną akcję gaśnicza, tym razem poddasza budynku mieszkalnego. Na miejscu ciągle działają 4 zastępy, a ul. Mazańcowicka jest nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 18.00

mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.