Wiadomości

  • 19 września 2023
  • 20 września 2023
  • wyświetleń: 9287

[FOTO] Pożar osobówki przy ul. Cmentarnej. Samochód doszczętnie spłonął

W poniedziałek 18 września po godzinie 19.00 strażacy interweniowali przy ulicy Cmentarnej w Czechowicach-Dziedzicach. Doszło tam do pożaru samochodu osobowego.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Łagodnej w Czechowicach-Dziedzicach - 18.09.2023 · fot. OSP Dziedzice


Zgłoszenie o pożarze służby ratunkowe otrzymały o godzinie 19.15. Ogniem objęta była Toyota Aygo. Na miejscu obecny był patrol policji oraz użytkownik samochodu, który podjął pierwsze działania gaśnicze przy użyciu gaśnicy proszkowej, jednak bezskutecznie. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Po przyjeździe na miejsce - przy garażach przy ul. Cmentarnej - strażacy zabezpieczyli teren i potwierdzili zgłoszenie mówiące o tym, że Toyota całkowicie objęta jest ogniem.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu piany średniej na rozwinięty pożar samochodu zasilanego benzyną. Ogień ugaszono, obiekt sprawdzono kamerą termowizyjna oraz dogaszono zarzewia ognia, a po tym zepchnięto samochód z jezdni w bezpieczne miejsce. Wrak pojazdu przekazano użytkownikowi z zaleceniami.

Jak podają strażacy, przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej w obrębie deski rozdzielczej. Straty oszacowano na 50 000 złotych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.