Wiadomości

  • 25 września 2023
  • 27 września 2023
  • wyświetleń: 8167

Czechowiczanie skorzystają ze stacji benzynowej AVIA? Właściciel planuje otwarcie

Spółka Unimot S.A., obecny właściciel czechowickich terminali paliwowych, planuje otwarcie w Czechowicach-Dziedzicach lub okolicy stacji benzynowej pod marką AVIA.

Stacja benzynowa AVIA
Stacja benzynowa AVIA · fot. Materiały prasowe


Przypomnijmy, w kwietniu Unimot S.A. sfinalizował transakcję przejęcia spółki Lotos Terminale, która obecnie nosi nazwę Unimot Terminale. Firma ma swoją siedzibę przy ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach, a oprócz zbiorników w naszym mieście należą do niej także terminale w Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinie, Poznaniu, Gutkowie, Bolesławcu, Rypinie i Gdańsku.

Do spółki należy także sieć stacji paliw AVIA, która w ostatnim czasie jest dość mocno reklamowana podczas imprez, chociażby podczas Dni Czechowic-Dziedzic oraz wydarzeń w ramach cyklu "Biegiem po Zdrowie". Czy to oznacza, że wkrótce w naszym mieście lub gminie powstanie obiekt pod nazwą AVIA?

47. Dni Czechowic-Dziedzic - 26.08.2023
47. Dni Czechowic-Dziedzic - 26.08.2023 · fot. mp


- Grupa Unimot prowadzi intensywne prace, by w okolicach Czechowic-Dziedzic pojawiła się stacja paliw AVIA. Niestety na ten moment nie możemy określić perspektywy czasowej - przekazano portalowi czecho.pl w biurze prasowym Unimot S.A.

AVIA to europejska sieć stacji benzynowych, obecna na rynku paliw od ponad 90 lat. To obecnie blisko 3200 obiektów w 15 krajach Europy. Markę na polski rynek wprowadziła Grupa Unimot, która rozwija sieć stacji paliw pod tym szyldem od 2016 roku. W Polsce działa już ponad 100 stacji paliw AVIA zarządzanych przez Grupę Unimot, a w niektórych z nich powstały także supermarkety SPAR.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.