Wiadomości

  • 25 września 2023
  • 27 września 2023
  • wyświetleń: 7547

[FOTO] Czechowickie pogotowie ma nową karetkę. To nowoczesny Mercedes

Bielskie Pogotowie Ratunkowe właśnie wzbogaciło swoją flotę o najnowocześniejszy pojazd ratunkowy - nową karetkę marki Mercedes, specjalnie przystosowaną do szybkiego i skutecznego udzielania pomocy medycznej. Inwestycja w nowy sprzęt ratunkowy wyniosła 870 000 złotych przy dotacji starostwa powiatowego w Bielsku-Białej w kwocie 400 000 zł co jest wyrazem troski o wysoki standard opieki medycznej świadczonej na terenie powiatu bielskiego.

Uroczystość przekazania karetki do stacji pogotowia w Czechowicach-Dziedzicach - 25.09.2023 · fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe


- Nowa karetka Bielskiego Pogotowia Ratunkowego to przykład nowoczesności w ochronie zdrowia. Pojazd został wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne, które znacząco podnoszą jakość i efektywność świadczonej pomocy - informuje Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Jednym z kluczowych elementów tej nowoczesnej karetki są elektryczne nosze o imponującej nośności wynoszącej 300 kg. Dzięki nim, personel medyczny będzie mógł szybko i sprawnie udzielać pomocy nawet w przypadkach, gdzie konwencjonalne nosze okazałyby się niewystarczające. Nowe nosze posiadają wbudowaną funkcję wagi co pomoże przy podaży leków w przeliczeniu na wagę pacjenta.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań w nowej karetce jest automatyczny system łańcuchów śniegowych. Dzięki temu zaawansowanemu mechanizmowi, karetka będzie mogła bezproblemowo poruszać się po drogach nawet w trudnych warunkach zimowych, co jest niezwykle istotne dla szybkiego dotarcia do pacjentów, niezależnie od pogody.

Uroczystość przekazania karetki do stacji pogotowia w Czechowicach-Dziedzicach - 25.09.2023
Uroczystość przekazania karetki do stacji pogotowia w Czechowicach-Dziedzicach - 25.09.2023 · fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe


Pojazd został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjentom oraz personelowi medycznemu. Ambulans w zabudowie kontenerowej to gwarancja solidności i niezawodności, co jest niezwykle istotne podczas interwencji ratunkowych, gdzie nie ma miejsca na kompromisy.

- Nowa karetka będzie stacjonować w Czechowicach-Dziedzicach, co stanowi dodatkowy atut dla lokalnej społeczności. Szybszy czas reakcji oraz możliwość przewiezienia pacjentów w warunkach najwyższego komfortu to z pewnością ważne korzyści, które docenią mieszkańcy tego regionu - podało BPO.

- Koszt nowej karetki, choć znaczący, jest inwestycją w ludzkie życie i zdrowie. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, personel medyczny będzie mógł skuteczniej i sprawniej udzielać pomocy w sytuacjach kryzysowych, co może przekładać się na szybsze i skuteczniejsze leczenie - dodało Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Uroczystość przekazania karetki do stacji pogotowia w Czechowicach-Dziedzicach - 25.09.2023
Uroczystość przekazania karetki do stacji pogotowia w Czechowicach-Dziedzicach - 25.09.2023 · fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe


- Bielskie Pogotowie Ratunkowe, inwestując w nowoczesny sprzęt, daje jasny sygnał, że najwyższa jakość opieki medycznej jest dla nich priorytetem. Nowa karetka stanowi wyraz zaangażowania w dobro pacjentów oraz troski o ich życie i zdrowie. To krok w przyszłość, który wpisuje się w rozwój służby zdrowia na terenie powiatu bielskiego - podsumowuje instytucja.

mp / czecho.pl

źródło: Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.