Wiadomości

  • 26 września 2023
  • wyświetleń: 2139

Andrzej Płonka został Super Starostą!

25 lat samorządu województwa śląskiego świętowali samorządowcy w murach prestiżowej siedziby NOSPR w Katowicach. Statuetki wyróżnionym osobom wręczali marszałek wraz z byłym premierem prof. Jerzym Buzkiem, jednym z twórców reformy administracyjnej. Nagrodę Super Starosty otrzymał starosta bielski Andrzej Płonka!

Gala 25-lecia samorządu województwa śląskiego - 25.09.2023 · fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego


Wśród uhonorowanych statuetką Super Starosty znalazł się Andrzej Płonka, starosta bielski. Pogratulowano również naszym sąsiadom: Barbarze Bandole, staroście pszczyńskiej, a także Super Burmistrzom: Antoniemu Szlagorowi z Żywca, Tomaszowi Bujokowi z Wisły, Przemysławowi Korczowi z Ustronia oraz Super Prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu, prezydentowi Bielska-Białej. Na scenie uhonorowano także byłych i obecnych marszałków województwa śląskiego, a także przewodniczących Sejmiku Województwa Śląskiego. Dziękowano także twórcom reformy administracyjnej.

- To nie tylko okazja do świętowania ćwierćwiecza samorządowych działań, ale przede wszystkim chwila, by podziękować tym, którzy z niezwykłą pasją i zaangażowaniem przyczynili się do kształtowania historii i rozwoju naszego regionu - zarówno na poziomie województwa, jak i poszczególnych gmin i powiatów - mówił marszałek Jakub Chełstowski.

- Watro uświadamiać wszystkim za każdym razem, że samorządy to my sami. Władze samorządowe wybieramy, ale to my jesteśmy samorządem, każdy z nas nosi w sobie zalążek samorządności lokalnej gminy, małej ojczyzny na poziomie powiatu i wreszcie tej regionalnej siły rozwojowej, jaką jest województwo. Jeśli doskwierają jakieś braki, to my mamy braki a nie władze samorządowe - mówił prof. Jerzy Buzek.

Samorządową galę uświetnił koncert "Pieśni Współczesne". To projekt rapera Mioush`a oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Na scenie wystąpili również: Julia Pietrucha, Igor Herbut, Organek, Bela Komoszyńska, Natalia Grosiak, Marcin Wyrostek, Kayah, Natalia Szroeder.

ar / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.