Wiadomości

  • 28 września 2023
  • 30 września 2023
  • wyświetleń: 8452

Pobił 16-latka, po czym ukradł mu... buty sportowe. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na 16-latku. Pokrzywdzony stracił buty sportowe. Napastnikowi grozi kara nawet do 12 lat za kratkami.

Pobił 16-latka, po czym ukradł mu... buty sportowe. Grozi mu nawet 12 lat więzienia
Pobił 16-latka, po czym ukradł mu... buty sportowe. Grozi mu nawet 12 lat więzienia · fot. KMP Bielsko-Biała


Do rozboju doszło w sobotę 23 września około godziny 19.25 przy ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach.

- Do 16-latka idącego ulicą ze swoim znajomym podbiegło czterech mężczyzn. Jeden z nich zaatakował młodego chłopaka i zaczął go uderzać. Gdy poszkodowany się przewrócił, agresor zaciągnął go w ustronne miejsce, gdzie w dalszym ciągu go atakował. Sprawca ukradł buty nastolatka, a następnie uciekł. Łączną kwotę strat wyceniono na około 1000 złotych - relacjonuje asp. Ilona Michalczyk, pełniąca obowiązki oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Przedstawicielka bielskich stróżów prawa dodała, że "przed policjantami stało niełatwe zadanie - ustalić tożsamość sprawcy rozboju".

- Mundurowi pracowali nad wyjaśnieniem sprawy, zbierając materiał dowodowy, przeglądając zapisy monitoringu i przesłuchując świadków. Ich praca ostatecznie przyniosła wymierne efekty. Wiedza, jaką uzyskali, analizując krok po kroku zebrany materiał dowodowy, pozwoliła na wstępne wytypowanie osoby odpowiedzialnej za rozbój na 16-latku - mówi asp. Michalczyk.

W poniedziałek 25 września czechowiccy kryminalni zatrzymali 19-latka z powiatu żywieckiego. Usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali również skradzione buty.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.