Wiadomości

  • 29 września 2023
  • 13 października 2023
  • wyświetleń: 4023

[FOTO] Chętnie dzielili się krwią. Udane akcje krwiodawstwa na terenie naszej gminy

Dwie akcje krwiodawstwa odbyły się w październiku na terenie naszej gminy - w Ligocie Miliardowicach oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Można zaliczyć je do bardzo udanych - krwiodawcy chętnie dzielili się życiodajnym płynem.

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 12.10.2023 · fot. Materiały organizatorów akcji krwiodawstwa


W niedzielę 8 października ambulans do oddawania krwi stał pod kościołem pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ligocie Miliardowicach. Zarejestrowało się 21 osób, z czego płynem podzieliło się 16 z nich.

Z kolei w czwartek 12 października odbyła się tradycyjna akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Chęć oddania krwi zgłosiło 37 osób, a ostatecznie zrobiło to 35 z nich, z czego 3 - po raz pierwszy!

W sumie w październiku w gminie Czechowice-Dziedzice udało się zebrać ponad 23 l krwi!

Akcja krwiodawstwa zaplanowana na 1 października pod kościołem pw. NMP Wspomożeni Wiernych - została odwołana.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.