Wiadomości

  • 28 września 2023
  • wyświetleń: 430

Golenie dla początkujących, czyli jak unikać podrażnień i osiągnąć idealny efekt?

Artykuł sponsorowany:

Goli się każdy mężczyzna — nawet właściciel brody czy wąsika musi usuwać niechciane owłosienie z wybranych części twarzy. W tym celu trzeba stosować odpowiedni sprzęt, mydło do golenia i właściwie przygotować skórę.

mydło do golenia


Jak usunąć owłosienie z twarzy?Golenie może być przyjemne i stanowić stały rytuał poranków, tak samo, jak picie kawy czy prysznic. Oczywiście, dzieje się tak tylko w przypadku, gdy stosowane są odpowiednie narzędzia, produkty, a także technika. Dobrej jakości mydło do golenia to podstawa. Trzeba zadbać także o ostrą maszynkę albo brzytwę. Jednak wielu mężczyzn zapomina, że właściwe przygotowanie skóry przed usunięciem włosów odgrywa szczególnie istotną rolę. Jak tego dokonać?

Dobrym pomysłem jest golenie po kąpieli albo prysznicu, wtedy skórę jest nawilżona, a zarost zmiękczony, co oznacza, że można go szybciej usunąć. Innym pomysłem jest nałożenie gorącego ręcznika na twarz, pozostawienie na kilka minut — taki zabieg wywoła podobny efekt.

Kiedy zaprezentowane czynności zostaną wykonane, przychodzi czas na zastosowanie odpowiednich produktów. Chodzi o mydło do golenia. Nie należy nakładać go zbyt dużo ani za mało, trzeba zachować równowagę. To produkt ułatwiający usunięcie owłosienia, gdyż ostrze przesuwa się po twarzy z wymaganą płynnością, nie powodując przy tym podrażnień i zadrapań.

Włosy należy golić w odpowiednim kierunku, skóra musi być odpowiednio rozciągnięta, a po zakończonych czynnościach trzeba ją dokładnie umyć i nałożyć odpowiedni produkt po zakończonym goleniu.

Z właściwą techniką golenia warto zapoznać się już w okresie nastoletnim, aby uniknąć problemów w wieku dorosłym. Zła technika wywołuje spory dyskomfort i sprawia, że usuwanie owłosienia jest jednym z najmniej lubianych obowiązków. Aby uniknąć niewłaściwych ruchów, warto skorzystać z filmów pokazowych dostępnych na przykład na kanale YouTube. Trening czyni mistrza, dlatego nauka golenia to często metoda prób i błędów, jednak postępując zgodnie z zasadami i korzystając z właściwych produktów, cały proces jest zdecydowanie łatwiejszy.