Wiadomości

  • 29 września 2023
  • wyświetleń: 452

Catering dietetyczny - lekko, zdrowo, smacznie

Artykuł sponsorowany:

Dieta lekkostrawna każdemu kojarzy się z potrawami bez smaku i o bliżej nieokreślonej konsystencji. Niestety ze względów zdrowotnych sam musiałem się na taką dietę przerzucić. Początki były bardzo trudne. Przez cały czas kusiło mnie jedzenie normalnych potraw, co kończyło się dolegliwościami żołądkowymi. Dodatkowym problemem było gotowanie. Ciężko gotuje się potrawy, które pozbawione są większości przypraw. Chcąc ugotować coś, co nadawałoby się do jedzenia, wydawałem mnóstwo pieniędzy na zakupy, a i tak wychodziło jedzenie bez smaku. Dopiero kiedy zacząłem korzystać z diety Light Menu w Dietific zrozumiałem, że jedzenie lekkostrawne może mieć smak.

catering dietetyczny dietific


Lekkostrawnie i z dowozemZdziwił mnie fakt, że jest możliwość zamówienia cateringu oferującego dietę lekkostrawną. Jedzenie to zawsze kojarzyło mi się bardziej ze szpitalami i wszelkiego rodzaju kleikami. Na szczęście dieta pudełkowa udowodniła mi, że lekkostrawnie nie oznacza też bez smaku. Menu oferowane przez Dietific jest bardzo zróżnicowane i opiera się na naturalnych składnikach najwyższej jakości. Nad menu pracuje doświadczony dietetyk, który dba o odpowiednie zbilansowanie posiłków, zapewnienie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, a jednocześnie o unikanie produktów mogących wywoływać dolegliwości i dyskomfort. Dieta jest na tyle zróżnicowana, że potrawy nie powtarzają się zbyt często, a odpowiednie zestawienie produktów powoduje wydobycie z dań najlepszego smaku. Catering dietetyczny Czechowice Dziedzice jest moim jedynym źródłem jedzenia już ponad miesiąc i jeszcze ani razu nie byłem zawiedziony jakością i smakiem. Posiłki przyjeżdżają zapakowane hermetycznie w pojemniki podlegające recyklingowi, dzięki czemu łatwo można zabrać ze sobą dowolne z dań do pracy, by zjeść je w przerwie obiadowej.

Smacznie i oszczędnieKoszty ugotowania w miarę jadalnego jedzenia lekkostrawnego w domu są naprawdę wysokie. Niestety naturalne składniki są aktualnie drogie i nie zapowiada się, by coś w tej kwestii mogło się zmienić w najbliższym czasie. Dlatego też zdziwiłem się gdy poznałem jakość posiłków, które dostarcza mi catering dietetyczny. Biorąc pod uwagę różnorodność, zbilansowanie i jakość, można by się było spodziewać bardzo wysokich kosztów takiego rozwiązania. W rzeczywistości miesięczny koszt cateringu, po uwzględnieniu wszystkich zniżek, niemal zrównuje się z kosztami samodzielnego, codziennego gotowania. Przy okazji oszczędzania na zakupach, oszczędzamy też na kosztach samego przygotowywania posiłków. Odpada codzienne używanie kuchenki lub piekarnika. Zmniejsza się też zdecydowanie ilość naczyń do umycia po każdym posiłku (przy większości dań do zera). Aktualnie jedynymi urządzeniami kuchennymi, których używam codziennie, są czajnik i mikrofala. Dieta pudełkowa oszczędza też w znacznym stopniu nasz czas, ponieważ nie trzeba już go spędzać w kuchni na przygotowywaniu wszystkich składników i gotowaniu.

Jak zamówić?Żeby zamówić catering dietetyczny wystarczy wybrać interesującą nas dietę i dobrać kaloryczność, jaka nas interesuje. Ja nie miałem problemu z doborem diety ze względu na jej lekkostrawność, jednak osoby mające inne wymagania mają bardzo duży wybór. Jeśli pojawi się problem z decyzją wystarczy skorzystać z pomocy obsługi klienta. Konsultant bez problemu pomoże w wybraniu diety odpowiedniej do celu, który chce się osiągnąć. Dodatkowo pomoże dobrać właściwą kaloryczność. Przy wielu dietach istnieje możliwość nawet wyboru ilości posiłków w przeciągu dnia, dzięki czemu dieta pudełkowa może być idealnie spersonalizowana. Warto skorzystać z opcji subskrypcji, która codziennie automatycznie się odnawia, aż do momentu samodzielnej rezygnacji. Pozwala to zaoszczędzić poprzez zastosowane zniżki, a dodatkowo zdejmuje z nas problem pamiętania o przedłużaniu zamówień.

Konieczność przejścia na dietę lekkostrawną nie oznacza z automatu konieczności rezygnacji ze smacznego jedzenia. Dieta Light Menu oferowana przez Dietific jest tego świetnym dowodem. Oszczędzając czas jem ze smakiem potrawy, które są świetnie zbilansowane i pełnowartościowe.