Wiadomości

  • 30 września 2023
  • wyświetleń: 3024

[WIDEO] Nowa fotopułapka już się przydaje. Uchwyciła dziki w Czechowicach Południowych

Niedawno portal czecho.pl pisał o kradzieży fotopułapki, która należała do Wojciecha Kaprzyka i Mariusza Szczęśniaka. Przeprowadzono zbiórkę środków na nowe urządzenie, które już uchwyciło harce dzikich zwierząt w Czechowicach Południowych.

Dziki uchwycone w Czechowicach Południowych
Dziki uchwycone w Czechowicach Południowych · fot. YouTube / Za miastem czyli przyroda Czechowic-Dzie


Jak działa nowa fotopułapka, którą zakupiono dzięki zrzutce? Możemy to zobaczyć na nagraniu, które czechowiczanie umieścili w środę 27 września na Facebooku (poniżej).

Loading...


- Tak działa nasza nowa kamera/fotopułapka, którą kupiliśmy dzięki Waszej zrzutce! Mamy nadzieję, że tej nam nie ukradną... Pieniędzy ze zrzutki wystarczy jeszcze na jedną, trochę gorszą. Chcieliśmy Wam bardzo podziękować za udział w zrzutce, nie sądziliśmy, że zbierzemy założoną kwotę. Tym co kamera nagra, podzielimy się na naszym kanale YT. Taka kamera to nieocenione źródło informacji o danym biotopie, ciekawe czego dzięki niej się dowiemy... - napisali Wojciech Kaprzyk i Mariusz Szczęśniak.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W czwartek 28 września po godzinie 22.00 kamera, ustawiona przy Białce w Czechowicach Południowych, uchwyciła gromadkę dzików.

- Jeśli myślicie, że w Czechowicach-Dziedzicach widzieliście już wszystko, to patrzcie! Rodzinka zażywa wieczornej kąpieli w rzece Białej (tzw. Białce). I nie są to wiejskie rejony gminy, jak sołectwa Ligota czy Bronów, ale Czechowice Południowe, kilkadziesiąt metrów od domów i licznych w tamtym rejonie zakładów.
Jak widzicie, nowa fotopułapka oddaje nieocenione usługi
- czytamy w opisie nagrania, zamieszczonym na FacebookuNowe nagrania Wojciecha Kaprzyka oraz Mariusza Szczęśniaka będą zamieszczanie na kanale "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic" na YouTubie. Profiil na Facebooku, jak pozostanie ściśle fotograficzny.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.