Wiadomości

  • 5 października 2023
  • 10 października 2023
  • wyświetleń: 18703

[FOTO] Przebudowa dworca idzie pełną parą. Nowe zdjęcia z placu budowy

Trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. Plac budowy odwiedzili minister Grzegorz Puda, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, a także burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek oraz radny Wojciech Leśny.

Przebudowa dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach - 2.10.2023 · fot. Marcin Kaproń


Obecnie budynek dworca z każdej strony otoczony jest rusztowaniami. Obiekt zyskał też nowy dach. A jak jest w środku? Największe zmiany widać w zachodnim skrzydle, gdzie swoją siedzibę będzie mieć m.in. czechowicki Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przypomnijmy, inwestycja trwa od października ubiegłego roku. Jej główne cele to przywrócenie historycznego wyglądu elewacji, odbudowa wiaty peronowej, stworzenie komfortowej strefy obsługi pasażerów oraz nowe zagospodarowanie przestrzeni.

Planowany termin otwarcia obiektu dla podróżnych po przebudowie to wiosna 2024 roku. Będzie to jeden z największych dworców w Polsce, w którym połączone zostaną funkcje urzędowe, kolejowe, społeczne i kulturalne. Koszt inwestycji przekroczy 48 milionów złotych.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa dworca kolejowego

Od października 2022 roku trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj