Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2023
  • 12 października 2023
  • wyświetleń: 3453

Strażacy z Zabrzega zbierają środki na nowy wóz pożarniczy. Potrzeba 60 000 złotych

Na portalu zrzutka.pl druhowie z jednostki OSP Zabrzeg rozpoczęli zbiórkę środków na nowy samochód pożarniczy GLBM. Potrzeba 60 000 złotych.

Strażacy z Zabrzega zbierają środki na nowy wóz pożarniczy. Potrzeba 60 000 złotych
Strażacy z Zabrzega zbierają środki na nowy wóz pożarniczy. Potrzeba 60 000 złotych · fot. zrzutka.pl


- Rozpoczęliśmy zbiórkę środków na nowy pojazd GLBM (pickup), którym moglibyśmy sprawnie poruszać się w ciężkim terenie i po zabrzeskich lasach. Zakup takiego wozu znacznie ułatwiłby dojazd tam, gdzie Scania się nie zmieści, ale mógłby być również używany do lżejszych akcji. Musimy pamiętać o tym, że większość powierzchni naszej wsi zajmują właśnie lasy - poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu w mediach społecznościowych.

Dlatego zwrócili się do wszystkich z prośbą o wpłaty i udostępnienia zbiórki, która dostępna jest tutaj. - Dzięki takiemu zakupowi, Zabrzeg będzie jeszcze lepiej wyposażony i jeszcze bardziej bezpieczny, a takie inwestycje zawsze się zwracają. W przypadku takiej zbiórki każda złotówka się liczy - dodali druhowie z Zabrzega.
Samochód GLBM to pojazd "gaśniczy, lekki (jego masa całkowita to do 7,5 ton), posiadający zbiornik na wodę, posiadający motopompę".

Obecnie pierwszowyjazdowym pojazdem OSP Zabrzeg jest Scania GBA. Jak zauważają druhowie na stronie zbiórki, w większości przypadków pojazd ma problem przy pokonywaniu wąskich, leśnych traktów. - Naszym celem jest samochód lekki GLBM - gaśniczy lekki ratownictwa technicznego, który diametralnie poprawi nasze możliwości. Skorzystaliśmy już z pomocy włodarzy naszego powiatu i gminy. Niestety pomimo wsparcia nadal brakuje nam części środków na zakup potrzebnego pojazdu - stąd zrzutka - wyjasniają.

Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Zabrzeg" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OSP Zabrzeg

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Zabrzeg" podaj