Wiadomości

  • 9 października 2023
  • 15 października 2023
  • wyświetleń: 14844

7 980 000 dla Czechowic-Dziedzic. Budowa wiaduktu pod DK-1 stanie się faktem

Znamy wyniki VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Blisko 10 000 000 złotych trafi do gminy Czechowice-Dziedzice - na budowę wiaduktu pod drogą krajową nr 1 oraz termomomodernizację Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach.

Wizualizacja, w ramach koncepcji, przejazdu pod DK-1 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wyniki kolejnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych poznaliśmy w sobotę 7 października. Dokładnie 7 980 000 złotych trafi do budżetu naszej gminy na realizację zadania "Budowa wiaduktu drogowego w ciągu DK-1 nad projektowaną nową drogą gminną w Czechowicach-Dziedzicach". Inwestycja będzie także współfinansowana przez firmę 7R.

- Bezpieczeństwo w każdym wymiarze to priorytet naszego rządu. Także bezpieczeństwo komunikacyjne jest dla nas bardzo ważne, czego przykładem jest inwestycja w Czechowicach-Dziedzicach. Dzięki wsparciu z Polskiego Ładu gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała niemal 8 mln zł na dofinansowanie do budowy pierwszego bezkolizyjnego skrzyżowania z DK-1. Wiem, że jest to inwestycja bardzo długo wyczekiwana i dzięki niej połączone zostaną sołectwa z częścią miejską Czechowic-Dziedzic. Wszystkim mieszkańcom serdecznie gratuluję! - powiedział podczas briefingu prasowego Grzegorz Puda, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Briefing prasowy w związku z przyznaniem gminie Czechowice-Dziedzice środków na budowę wiaduktu - 9.10.2023 · fot. Marcin Kaproń


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w artykule "Kładki nie będzie, ale czeka nas drogowa rewolucja na DK-1. Jest wizualizacja", zamiast kładki nad DK-1, którą miała wybudować firma 7R, powstanie bezkolizyjny przejazd pod krajową "jedynką" wraz z nowym układem komunikacyjnym.

Koncepcja projektowa zakłada budowę wiaduktu drogowego pod DK-1 po południowej stronie firmy Geodis (dawny "Multispedytor") i budowę nowego połączenia drogowego między ulicą Mazańcowicką a ulicą Hrabiego Kotulińskiego wraz ze ścieżką rowerową i chodnikiem.Środki z rządowego programu w wysokości 1 960 884,45 złotych trafią także do budżetu gminy na zadanie pod nazwą "Termomodernizacja Domu Kultury w Ligocie-Miliardowicach w celu poprawy efektywności energetycznej". Więcej o tej inwestycji poinformujemy wkrótce.

Dom Kultury w Ligocie Miliardowicach
Dom Kultury w Ligocie Miliardowicach · fot. mp / czecho.pl

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.