Wiadomości

  • 18 października 2023
  • 28 października 2023
  • wyświetleń: 6133

[FOTO] Strażackie ćwiczenia na terenie byłej rafinerii. Zakładały pożar jednego ze zbiorników

W środę 25 października na terenie zakładu Unimot Terminale odbyły się ćwiczenia dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i pozostałych służb ratowniczych. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar wskutek awarii jednego ze zbiorników, w którym magazynowany był olej napędowy.

Ćwiczenia strażaków na terenie zakładu Unimot Terminale - 25.10.2023 · fot. mł. bryg. Tomasz Gotkowski


Zadania strażaków w pierwszej fazie polegały na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej i podjęciu działań w celu schładzania palącego się zbiornika. Kolejnym elementem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności z zakresu zaopatrzenia wodnego ze zbiorników zewnętrznych znajdujących się na zakładzie poprzez przepompowywanie wody. Następnie wprowadzono plutony gaśnicze w celu dokonania natarciu na palący się zbiornik i ugaszenie pożaru.

W ćwiczeniach uczestniczył pojazd dowodzenia i łączności z JRG 1 Bielsko-Biała, który pełnił funkcję sztabu akcji i odpowiadał za budowę systemu dowodzenia i łączności podczas ćwiczeń. Oprócz zastępów z jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP z Bielska-Białej oraz posterunku z Czechowic-Dziedzic uczestniczyły zastępy spoza terenu powiatu bielskiego: JRG Tychy, JRG Dąbrowa Górnicza, JRG Katowice, a także jednostki OSP "Dziedzice" w Czechowicach Dziedzicach i OSP Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach.

Łącznie w ćwiczeniach uczestniczyło 26 pojazdów pożarniczych i ponad 80 strażaków.

mp / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.