Wiadomości

  • 11 października 2023
  • wyświetleń: 6432

[FOTO] Poznaliśmy najlepszych przedsiębiorców. CH Stara Kablownia z tytułem Firmy Roku

Samorządy powiatu bielskiego i miasta Bielska-Białej we współpracy z Beskidzką Izbą Gospodarczą po raz 13. wyróżniły najlepszych przedsiębiorców na dorocznej gali. Wśród nagrodzonych znalazło się CH Stara Kablowania, które otrzymało tytuł Firmy Roku 2023 Ziemi Bielskiej.

Uroczysta gala 13. edycji konkursu Firma Roku · fot. Powiat bielski


- Czas - ze skutkami pandemii, z wojną za naszą wschodnią granicą, z inflacją - jest trudny, ale miejsce i ludzie "zgadzają się". Z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim pracujemy nad tworzeniem dobrych warunków do działalności gospodarczej, a wasza kreatywność i niejednokrotnie odwaga w podejmowaniu decyzji zaprowadziły was do elitarnego grona, z którym możemy się spotkać i któremu chcemy podziękować - mówił gospodarz wieczoru starosta bielski Andrzej Płonka do przedstawicieli lokalnego świata gospodarczego. Lokalnego, ale jak podkreślano wielokrotnie na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej docierającego ze swoją działalnością praktycznie na cały świat.

Tytuł Firma Roku 2023 Ziemi Bielskiej trafiła do centrum handlowo-rozrywkowego Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach, zaś statuetką Dedala dla najlepszej firmy Bielska-Białej 2023 r. wyróżniono ZF Steering Systems Poland Centrum Inżynieryjne, koncern technologiczny który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu.

- Pracują u nas osoby 10 narodowości, które mają tu co robić po pracy - o tym, jak ważny jest region i otoczenie, w którym prowadzi się działalność gospodarczą mówił Dariusz Walica, odbierający wyróżnienie w imieniu Centrum Inżynieryjnego ZF Steering Systems Poland w Bielsku-Białej. Koncern zatrudnia ok. 100 inżynierów, współpracuje m.in. z Uniwersytetem Bielsko-Bialskim.

Podczas gali wyróżniono także firmy: Apena-Remont SP z O.O. w kategorii "polska firma z tradycjami", ZORIUSPRO SP. Z O.O. w kategorii "dynamiczna firma", Beskidzki Hurt Towarowy S.A. w kategorii "profesjonalny dostawca usług", Infonet Projekt S.A.w kategorii "profesjonalny dostawca usług" oraz NEXT! SOFTWARE SP. z O.O. w kategorii "promotor innowacyjności i przedsiębiorczości".

Wyróżnieniem specjalnym za aktywną promocję kultury i sztuki oraz współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców Podbeskidzia uhonorowano Witolda Mazurkiewicza, dyrektora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Galę uświetnili aktorzy teatru, którzy przenieśli gości w świat piosenek Kory Jackowskiej, charyzmatycznej osobowości polskiej sceny muzycznej.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.