Wiadomości

  • 15 października 2023
  • 16 października 2023
  • wyświetleń: 1882

Ważna informacja dla rodziców pobierających świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2023/2024 są przyjmowane w Wydziale Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1.

Ważna informacja dla rodziców pobierających świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego
Ważna informacja dla rodziców pobierających świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W okresie zasiłkowym, trwającym: w przypadku świadczeń rodzinnych od 1 listopada 2023 r., świadczeń z funduszu alimentacyjnego od 1 października 2023 r., należy udokumentować dochód osiągnięty przez członków rodziny w 2022 r. z uwzględnieniem dochodu utraconego i uzyskanego.

Kryterium dochodowe do świadczeń rodzinnych wynosi 674 zł netto. W przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością 764 zł.

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 1209 zł. Tak jak w przypadku świadczeń rodzinnych w funduszu alimentacyjnym obowiązuje zasada ,,złotówka za złotówkę".

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Świadczeń Społecznych pod numerem tel. 32 214 71 16, 32 214 71 06 w godzinach pracy urzędu.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.