Wiadomości

  • 15 października 2023
  • 22 października 2023
  • wyświetleń: 17947

Czechowice-Dziedzice czeka kolejowa rewolucja! Opublikowano rozkłady jazdy

Jak już informowaliśmy, od grudnia powrócą połączenia kolejowe do Oświęcimia, a z Czechowic-Dziedzic odjedzie międzynarodowy pociąg do Monachium między innymi przez Pragę i Bogumin. Ale to nie wszystko. Znamy szczegóły połączeń.

Czechowice-Dziedzice, kolej, rozkład jazdy, peron, pociąg, stacja
Czeka nas kolejowa rewolucja. Jest rozkład jazdy · fot. mp / czecho.pl


Pociągi międzynarodowe PKP IntercityJak już informowaliśmy we wrześniu, od 10 grudnia kursy rozpocznie codzienny pociąg PKP Intercity Chopin relacji Warszawa Wschodnia - Monachium. Odjedzie on z Czechowic-Dziedzic 5 minut po północy. W Wiedniu będzie o godzinie 4.49, w Linzu - o 6.21, a w Salzburgu - o 7.44. Do stolicy Bawarii pociąg dojedzie o 9.59.

Co ważne, dzięki rozdzieleniu pociągu na stacjach Bogumin oraz Breclav, składy będą mogły dojechać także do Pragi oraz Budapesztu, przez Bratysławę. Część z wagonów będą stanowiły najnowocześniejsze obecnie składy sypialne w PKP Intercity - 305Ad.

To nie jedyne codzienne pociągi międzynarodowe PKP Intercity, którymi od 10 grudnia dojedziemy z Czechowic-Dziedzic do popularnych europejskich miast. O godzinie 7.41 odjedzie pociąg Danubius do Wiednia, o godzinie 12.14 - Cracovia relacji Przemyśl - Praga, z wariantem do Budapesztu (w tym przypadku do Pragi dojadą 3 wagony, a 2 do stolicy Węgier), a o 16.45 odjedzie "Galicja" do Pragi.

Niespodzianką jest pojawienie się pociągu PKP Intercity Porta Moravica z Przemyśla do austriackiego Grazu. Skład odjedzie z Czechowic-Dziedzic o godzinie 15.08.

Warto dodać, że dzięki międzynarodowym pociągom PKP Intercity będziemy mogli dojechać bezpośrednio z Czechowic-Dziedzic do Krakowa. Z naszego miasta składy powrotne pociągów Chopin, Galicja, Porta Moravica i Cracovia odjadą kolejno o godzinie 4.37 (czas podróży: 1 godzina i 29 minut), 11.06 (czas podróży: 1 godzina i 4 minuty), 12.51 (czas podróży: 1 godzina i 5 minut) oraz 15.46 (czas podróży: 1 godzina i 4 minuty).

Powracają codzienne pociągi do OświęcimiaOd 10 grudnia powrócą codzienne pociągi do Oświęcimia. Rozkład jazdy opublikowało PolRegio. Z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia pociągi odjadą o godzinach 06.41, 08.57,10.49, 14.48, 16.57,18.56 oraz 22.52. Z kolei relacje powrotne zaplanowano na godziny 5.05, 8.01, 9.52, 12.58, 15.51, 17.47 oraz 20.50. Co ważne, nie są to połączenia bezpośrednie do Krakowa - w Oświęcimiu będziemy mogli przesiąść się na pociągi z tego miasta do Krakowa, które kursują co 30 minut.

Do stolicy województwa małopolskiego będziemy mogli dojechać bezpośrednio z naszego miasta codziennie pociągiem o godzinie 18.56, co zauważył jeden z naszych czytelników już po opublikowaniu tego artykułu. Czas podróży wyniesie 1 godzinę i 46 minut.

Pociągiem PolRegio relacji Kraków Główny - Czechowice-Dziedzice będziemy mogli pojechać o godzinach 6.47, 16.43 oraz 19.43.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.