Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2023
  • wyświetleń: 10063

"Egipskie ciemności" w Czechowicach-Dziedzicach. Jest petycja Fundacji Czechowic-Dziedzic

Materiał partnera:

W piątek 20 października Fundacja Czechowic-Dziedzic wystąpiła z pilnym wnioskiem - petycją do władz miasta. Dotyczy sprzeciwu i podjęcia natychmiastowych działań pod kątem "niebezpiecznej kontynuacji "projektu oszczędności" w zakresie wyłączania latarni oświetlających ulice w Czechowicach-Dziedzicach".

Fundacja Czechowic-Dziedzic
Egipskie ciemności Czechowice-Dziedzice · fot. Fundacja Czechowic-Dziedzic


Fundacja Czechowic-Dziedzic uważa, że w "obecnym okresie jesienno-zimowym gdzie panująca aura nie sprzyja dobrej widoczności, należy natychmiast odstąpić od tej praktyki". - Oszczędności nie mogą narażać mieszkańców na niebezpieczeństwo, które obecnie ma miejsce i odbywać się ich kosztem - argumentuje organizacja.

W godzinach porannych około 5.00 zaczyna się wzmożony ruch drogowy osób przemieszczających się do pracy, którzy w obecnym okresie istniejącej aury są narażeni na większy brak widoczności, brak oświetlenia chodników i dróg - potęguje to zagrożenie w ruchu drogowym.

Ta sama sytuacja dotyczy godzin wieczornych około 16.30 i póżniej, gdy mieszkańcy wracają z pracy i dodatkowo chcą udać się na zakupy, załatwić inne sprawy czy zwyczajnie z potrzeby pospacerować.

Ta sytuacja musi się zmienić w trybie natychmiastowym - zwłaszcza teraz, przed okresem wzmożonego ruchu dotyczącego nadchodzącego Święta Wszystkich Świętych. Dużo osób, a zwłaszcza starszych, przemieszcza się po naszym mieście w okolicach cmentarzy.

Fundacja Czechowic-Dziedzic apeluje do władz miasta o natychmiastowe włączenie latarni ulicznych w odpowiednim czasie na całym obszarze gminy Czechowice Dziedzice.

Petycja Fundacji Czechowic-Dziedzic skierowana do władz gminy

Fundacja Czechowic-Dziedzic wnioskuje w imieniu Mieszkańców Czechowic-Dziedzic o włączenie lamp ulicznych w odpowiednim czasie na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice.

Wniosek/Petycja powinien być rozpatrzony w trybie pilnym biorąc pod uwagę aurę i okres zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych i Świąt.

Jednocześnie wnioskujemy o podanie do wiadomości publicznej, ile Gmina Czechowice-Dziedzice zaoszczędziła na wyłączonym oświetleniu oraz podanie statystyk dotyczących wypadków i kolizji z okresu z przed wyłączeniem latarni i za okres gdy latarnie zostały wyłączone w ramach "projektu "oszczędności.

Fundacja Czechowic-Dziedzic


Fundacja Czechowic-Dziedzic

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 125Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fundacja Czechowic-Dziedzic" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Fundacja Czechowic-Dziedzic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fundacja Czechowic-Dziedzic" podaj