Wiadomości

  • 21 października 2023
  • wyświetleń: 707

Panele szklane do łazienki - czy warto się na nie zdecydować?

Materiał partnera:

Jeśli szukasz innowacyjnych rozwiązań aranżacyjnych do swojej łazienki, koniecznie poznaj bliżej szklane panele. To niezwykle wytrzymała, estetyczna i prosta w utrzymaniu czystości dekoracja, która może całkowicie odmienić wygląd tego pomieszczenia. Czym charakteryzują się takie panele i jak je słusznie wybrać?

Panele szklane


Łazienka to jedno z podstawowych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu. Już dziś zadbaj o to, aby również w niej zachowana była wysoka estetyka. Polecanym, nowoczesnym rozwiązaniem są panele szklane. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj je nieco bliżej!

Czym dokładnie są panele szklane?Panele szklane to innowacyjna i niezwykle oryginalna alternatywa dla klasycznych płytek bądź innych materiałów dekoracyjno-wykończeniowych. Wykonuje się je ze szkła hartowanego o grubości 4,5-6 mm, na którym nadruk aplikowany jest dzięki przemysłowej drukarce wielkoformatowej w technologii UV. Oznacza to, że pigmenty są utrwalane promieniowaniem UV, co wpływa na parametry użytkowe produktu. Panele szklane do łazienki dostępne są w wielu różnych rozmiarach i wzorach. Z pewnością znajdziesz projekt idealny dla siebie!

Zalety szklanych paneliZastanawiasz się nad kupnem szklanych paneli? W podjęciu ostatecznej decyzji z pewnością pomoże Ci znajomość zalet tego rozwiązania. Panele szklane:

  • są stylowe i nowoczesne, pozwolą Ci stworzyć unikalną aranżację w łazience;
  • wykazują dużą odporność na blaknięcie, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne na przestrzeni wielu lat;
  • mają wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ ich krawędzie są odpowiednio szlifowane;
  • są niezwykle uniwersalne - ich cena obejmuje wykonanie okrągłych otworów pod gniazdka elektryczne na indywidualne zamówienie.


Dodatkowo takie panele są zabezpieczane laminatem, dzięki czemu grafiki prezentują się jeszcze efektywniej.

Jak dobrać szklane panele do swojej łazienki?Kupując szklane panele, otrzymujesz dostęp do banku zdjęć, dzięki czemu możesz wybierać spośród tysięcy propozycji różnej tematyki. Decydując się na klasyczną łazienkę, powinieneś rozważyć nadruk kwiatów lub uspokajający krajobraz morski / podwodny. Łazienki nowoczesne będą idealne dla paneli z nadrukami geometrycznymi lub asymetrycznymi, zaś jeśli zależy Ci na pięknym krajobrazie, z pewnością świetnie wkomponują się panele z widokiem wodospadu, lasu tropikalnego lub zachodu słońca. Możesz też wysłać własne zdjęcia lub grafiki.

Jak dbać o czystość szklanych paneli?Mycie szklanych paneli jest banalnie proste. Wystarczy zebrać z nich nadmiar wody, np. za pomocą podręcznej myjki zakończonej gumką (jeśli jest to konieczne), a następnie umyć je, korzystając z miękkiej ściereczki z mikrofibry i ciepłej wody z odrobiną specjalnego detergentu do szkła. Równie dobrze możesz sięgnąć po zwykły płyn do szyb ze spryskiwaczem - szybki i wygodny w użyciu. Skutecznie usunie tłuste plamy i zabrudzenia, nie pozostawiając na szklanej powierzchni smug i nieestetycznych zacieków.