Wiadomości

  • 24 października 2023
  • 25 października 2023
  • wyświetleń: 5599

Zbudują chodnik za ponad milion złotych. Gmina przekaże na to kilkaset tysięcy

We wtorek 24 października podczas sesji czechowiccy radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu środków Powiatowi Bielskiemu na budowę chodnika w Ligocie.

chodnik
Zdjęcie ilustracyjne · fot. pixabay.com


Gmina Czechowice-Dziedzice udzieli pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Bielskiego z przeznaczeniem na pokrycie części kosztów, związanych z realizacją budowy chodnika w ciągu ul. Ligockiej - przy drodze powiatowej nr 4428S.

Środki w wysokości 10 tys. zł zostaną przekazane z budżetu gminy na rok 2023, zaś 370 tys. zł będzie pochodziło z budżetu na rok 2024.

Radni tak uzasadniają swoją decyzję:

"Starosta Bielski zwrócił się z prośbą o rozważenie możliwości współfinansowania wykonania zadania pod nazwą: "Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 4428S ul. Ligockiej w Ligocie". Szacowana wartość zadania to 1 mln 371 tys. zł. Zadanie realizowane będzie w cyklu dwuletnim tj. w latach 2023-2024.

Powiat Bielski uzyskał dofinansowanie na realizację przedmiotowego zadnia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru projektów mających na celu wyłącznie zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Aby przekazać dotację, zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy podjąć uchwałę w tej sprawie oraz zawrzeć umowę z Powiatem Bielskim, na podstawie której będzie można przekazać środki finansowe"
- czytamy w treści uchwały.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.