Wiadomości

  • 26 października 2023
  • 29 października 2023
  • wyświetleń: 10866

Jesteśmy z Historii. Fundacja Czechowic-Dziedzic

Materiał partnera:

Fundacja Czechowic-Dziedzic pragnie podzielić się z mieszkańcami miasta wydarzeniem, które miało miejsce 13 października. W tym dniu otrzymaliśmy formalną możliwość do wyłącznej ekspozycji niezwykle cennego archiwum składającego się z historycznych zdjęć, widokówek i treści.

Jesteśmy z Historii. Fundacja Czechowic-Dziedzic · fot. "Z Archiwum Fundacji Czechowic-Dziedzic"


Prawa udzielił nam prywatny pasjonat i kolekcjoner. Fundacja zdigitalizowała udostępnione materiały, co umożliwi efektywną formę popularyzacji pozyskanych historycznych zbiorów.

Przekazanie Fundacji Czechowic-Dziedzic do dyspozycji tak cennego archiwum - "prawdziwego czechowickiego skarbu" - jest nobilitacją a zarazem odpowiedzialnością.

Dziękujemy za tak duże zaufanie i możliwość popularyzacji historii Czechowic-Dziedzic. Historyczne materiały będziemy prezentować pod tytułem: "Z archiwum Fundacji Czechowic-Dziedzic". Zapraszamy również do zaobserwowania konta Fundacji Czechowic-Dziedzicna Facebooku.

Dziś prezentujemy pierwsze unikalne zdjęcia i otwieramy jednocześnie historyczny cykl "Z archiwum Fundacji Czechowic-Dziedzic". Prezentowane zdjęcia noszą nazwę "Budowa kościoła na Lesisku" - świątyni Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach, ukazujące etapy jego budowy w powstającej w tamtym czasie, około 1936 roku, nowej dzielnicy Czechowic.

Informacje na temat historii parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej.

Fundacja Czechowic-Dziedzic

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 125Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj