Wiadomości

  • 26 października 2023
  • 27 października 2023
  • wyświetleń: 3099

Duże opóźnienia pociągów - usterka na szlaku

W czwartek 26 października po południu występowały duże opóźnienia pociągów w regionie. Na odcinku Katowice Ligota - Tychy doszło do usterki infrastruktury kolejowej.

Pociąg Kolei Śląskich opóźniony o 104 minuty
Duże opóźnienia pociągów - usterka na szlaku - zdj.ilustracyjne · fot. mp / czecho.pl


Chodzi o awarię zasilania urządzeń. Według oficjalnej informacji rzecznika Kolei Śląskich możliwe były opóźnienia wynoszące 15-30 minut, jednak z danych na portalu pasażera oraz z relacji czytelników wynika, że opóźnienia sięgały od 40 minut do nawet godziny. Jak podają Koleje Śląskie w serwisie dotyczącym utrudnień, niektóre pociągi, jak np. relacji Tychy Lodowisko 14:43 - Katowice 15:11 czy relacji Katowice 15:19 - Tychy Lodowisko 15:50 zostały odwołane z powodu wtórności usterki.

Bieżące informacje można zaleźć w zakładce "utrudnienia" na stronie: https://www.kolejeslaskie.com/category/informacje/

Loading...


- Od godz. 14.30 występowała usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Była to usterka związana z zasilaniem urządzeń SRK między Katowicami Ligotą a Tychami. Występowała 40-minutowa przerwa w ruchu pociągów. Od godz. 15:10 ruch był już prowadzony. Miały miejsce 15-minutowe opóźnienia. Usterka została usunięta i od godz. 16:45 przywracana była rozkładowa organizacja ruchu pociągów - informowała rzecznik PKP PLK Katarzyna Głowacka.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.