Wiadomości

  • 28 października 2023
  • wyświetleń: 5952

Wspólny projekt AGH i Walcowni Metali "Dziedzice" z nominacją w konkursie. Trwa głosowanie

"Bakteriostatyczne poręcze", które zostały wykonane między innymi z rur i prętów produkowanych przez Walcownię Metali "Dziedzice", zostały nominowane do nagrody "Wynalazczyni z pasją". Za projekt odpowiada Wydział Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Wspólny projekt AGH i Walcowni metali "Dziedzice" z nominacją w konkursie. Trwa głosowanie
Wspólny projekt AGH i Walcowni metali "Dziedzice" z nominacją w konkursie. Trwa głosowanie · fot. Wydział Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie


Do oddania głosu w ramach plebiscytu "Wynalazczyni z pasją" na wynalazek, jakim są "Bakteriostatyczne poręcze" miedziane, zachęca Wydział Metali Nieżelaznych AGH. Konkurs jest organizowany przez Ośrodek Informacji Patentowej PATLIB działający w naszej Bibliotece Głównej AGH.

- Do konkursu wytypowanych zostało 16 projektów, w których w dużej mierze pracowały kobiety i które to rozwiązania zgodnie z ideą plebiscytu są odpowiedzią na potrzeby społeczne i naukowe. Oprócz naszego wynalazku w konkursie znalazło się wiele ciekawych i nowatorski koncepcji reprezentujących takie Jednostki naszej Uczelni jak: ACMIN, WEAIIB, WEIP, WGGIOS, WH, WILIGZ, WIMIC, WIMIIP oraz WO - informuje Wydział Metali Nieżelaznych AGH.

Wytypowany przez BG-AGH do konkursu wydziałowy system poręczy i balustrad z przeciwdrobnoustrojowych stopów miedzi oprócz widocznego na zdjęciu zespołu z WMN został opracowany i wykonany także przez:
  • Walcownię Metali "Dziedzice" S.A. w zakresie technologii produkcji półwyrobów hutniczych (rur, prętów i blach) z różnych gatunków mosiądzów,
  • Firmę Balustrady Skrzypiński Sp. z o.o. w zakresie konstrukcji, przetwórstwa i montażu półwyrobów hutniczych do postaci bakteriostatycznych poręczy,
  • Katedrę Mikrobiologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego-Collegium Medicum w zakresie stałego monitorowania skuteczności bakterio- i wirusobójczej naszych balustrad.


- Nominacja do nagrody jest zatem wielkim wyróżnieniem i zaszczytem nie tylko dla naszego Wydziału, ale i dla zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz naszych polskich przedsiębiorstw metalurgiczno-przetwórczych z branży metali nieżelaznych! Dziękujemy Bibliotece Głównej AGH za docenienie naszego rozwiązania - zauważa Wydział Metali Nieżelaznych AGH.

Głosować można do wtorku 31 października na stronie: https://patenty.bg.agh.edu.pl/plebiscyt.html
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 listopada - w Światowy Dzień Własności Intelektualnej - podczas uroczystej gali w czytelni Biblioteki Głównej AGH.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.