Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2023
  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 7667

[FOTO] "Śladami Bartka". Odsłonięto tablicę poświęconą żołnierzom podziemia niepodległościowego

Przy czechowickim Komisariacie Policji odsłonięto tablicę edukacyjną projektu "Śladami Bartka. Niepodległość odciśnięta w dolinach". Projekt, sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Patriotycznego, jest największym w Polsce przedsięwzięciem popularyzującym wiedzę o podziemiu niepodległościowym.

Odsłonięcie tablicy poświęconej żołnierzom podziemia niepodległościowego - 10.11.2023 · fot. Facebook / ZHR Czechowice-Dziedzice


Tablica poświęcona jest 23 zidentyfikowanym żołnierzom podziemia niepodległościowego NSZ. Zawiera opisy oraz mapę ważniejszych akcji, które miały miejsce na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Publikujemy ją poniżej.

Naprzeciwko Komisariatu Policji odsłonią tablicę edukacyjną o Henryku Flame - "Bartku"
Tablica, która została odsłonięta obok Komisariatu Policji · fot. Materiały prasowe


Na uroczystość odsłonięcia tablicy, która odbyła się w piątek 10 listopada, zaprosiło Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych VII Okręgu Śląskiego. Przed wydarzeniem w kinie Świt odbyła się prelekcja historyczna połączona z multimedialną projekcją.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.