Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2023
  • wyświetleń: 5208

[FOTO] Uczcili pamięć tragicznie zmarłych policjantów z Czechowic-Dziedzic i Zabrzega

Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych delegacja policjantów garnizonu bielskiego, na czele z zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Jackiem Śliwką oraz komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach mł. insp. Elżbietą Pacholską uczcili pamięć poległych w służbie kolegów. Odwiedzili groby w Czechowicach-Dziedzicach i Zabrzegu.

Uczcili pamięć tragicznie zmarłych policjantów z Czechowic-Dziedzic i Zabrzega · fot. KMP Bielsko-Biała


Komisarz Mirosław Małczęć i młodszy aspirant Tadeusz Świerkot zginęli na służbie 21 lat temu. - Na zawsze pozostaną w naszej pamięci! - podkreślaj mundurowi z garnizonu bielskiego.

Mirosław Małczęć oraz Tadeusz Świerkot
Mirosław Małczęć oraz Tadeusz Świerkot · fot. KWP Katowice


Komisarz Mirosław Małczęć urodził się w 1962 roku. Był dzielnicowym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Służbę w policji rozpoczął 1 kwietnia 1991 roku, w plutonie pogotowia policyjnego i patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Pszczynie. Następnie pracował na stanowisku dzielnicowego w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach. W 2000 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Młodszy aspirant Tadeusz Świerkot urodził się w 1970 roku. Był detektywem Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Służbę w Policji pełnił od 16 września 1991 roku, początkowo w pionie prewencji, a następnie kolejno w sekcji dochodzeniowo-śledczej, wydziale kryminalnym, wydziale operacyjno-dochodzeniowym w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Mirosław Małczęć oraz Tadeusz Świerkot zginęli 20 maja 2002 roku w Czechowicach-Dziedzicach podczas wymiany strzałów ze sprawcami napadu na właściciela kawiarni internetowej. Mirosław Małczęć został pośmiertnie awansowany na stopień komisarza, z kolei Tadeusz Świerkot - na stopień młodszego aspiranta. Obydwie decyzje podjął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.