Wiadomości

  • 8 listopada 2023
  • 12 listopada 2023
  • wyświetleń: 5432

[FOTO] Koszmar na ulicy Zawiłej. "Oranisko" zamiast drogi daje się we znaki mieszkańcom

Trwa modernizacja ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach. Inwestycja za ponad 3 400 000 zł daje się we znaki mieszkańcom. - Po opadach deszczu droga przypomina "oranisko", a nie drogę - alarmuje jeden z naszych czytelników. O komentarz poprosiliśmy czechowicki Urząd Miejski.

Prace na ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach - 24.10.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Informację o trudnościach mieszkańców ulicy Zawiłej w związku z jej przebudową otrzymaliśmy na "Wyślij Info".

- Od pewnego czasu trwa tu przebudowa. To, co się tutaj dzieje, to koszmar. Firma prowadząca prace robi sobie żarty z mieszkańców. Teraz droga to tylko "oranisko". Zamiast zasypywać wykopy kamieniem, pracownicy zasypują je ziemią. Nie da się po niej przejechać, a co dopiero mówić o wyjściu z domu - taką wiadomość portal czecho.pl otrzymał od jednego z czytelników.

Swojej frustracji nie kryją także inne osoby korzystające z ulicy Zawiłej, które do inwestycji odnoszą się w komentarzach na naszym portalu.

O odniesienie się do tej sprawy poprosiliśmy czechowicki Urząd Miejski. - Aktualnie na ulicy Zawiłej trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Droga dojazdowa i wjazdy na teren posesji są utrzymywane tak, aby były przejezdne. W kolejnym etapie wykonawca przystąpi do stabilizacji drogi kamieniem. Przybliżony termin zakończenia budowy kanalizacji deszczowej na ulicy Zawiłej to grudzień 2023 roku - przekazano portalowi czecho.pl.

Przebudowa ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach na początku października · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, całkowita wartość inwestycji to 3 395 945,95 zł. Jest ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Termin zakończenia prac to 23 maja 2024 roku. W bieżącym roku zaplanowane jest wykonanie około 620 metrów bieżących kanalizacji deszczowej, remont przepustu oraz przebudowa infrastruktury technicznej kolidującej z nową konstrukcją drogi.

Wykonanie podbudów, ułożenie krawężników oraz warstw bitumicznych - asfaltowanie nawierzchni, planowane jest na 2024 rok. Jak podkreślał na początku października czechowicki Urząd Miejski, dalszy postęp prac w bieżącym roku uzależniony jest od warunków pogodowych.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.