Wiadomości

  • 31 października 2023
  • 9 listopada 2023
  • wyświetleń: 3021

Wolontariusze hospicjum kwestowali na cmentarzach. Zebrano ponad 94,5 tys. zł

1 listopada na 13 cmentarzach w powiecie pszczyńskim oraz jednym w powiecie bielskim kwestowali wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Zebrano ponad 94,5 tysiąca złotych, środki te zostaną przeznaczone na bieżącą działalność hospicjum.

Wolontariusze hospicjum kwestowali na cmentarzach - 1.11.2023 · fot. Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie


Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się ponad 140 chorych. Organizacja zapewnia im kompleksową pomoc, odpowiadając na potrzeby i problemy zarówno chorych, jak i ich rodzin. Do chorych na wizyty domowe regularnie dojeżdżają specjaliści: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie i opiekunki, a także wolontariusze. Od stycznia tego roku chorzy mogą również korzystać z Domu Dziennej Opieki dla Osób Starszych w Pszczynie. Każda kwota przekazana podczas kwest zwiększa możliwości pomocowe hospicjum, które jest organizacją społeczną.

1 listopada pszczyńskie hospicjum kwestowało w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze, a także na cmentarzu parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Po raz pierwszy pszczyńskie hospicjum kwestowało na cmentarzu parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu.

Wśród kwestujących byli zarząd i członkowie stowarzyszenia oraz stali i akcyjni wolontariusze hospicjum, w sumie ponad 140 osób.

Dzień 1 Listopada jest czasem szczególnym dla hospicjów w Polsce. Wiele z nich właśnie wówczas kwestuje na cmentarzach parafialnych i komunalnych, starając się pozyskać pieniądze na prowadzenie działalności opiekuńczej i medycznej. Hospicja pragną w tym dniu podkreślić, iż opieka hospicyjna może mieć także wymiar duchowy.

BM / czecho.pl

źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.