czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2008
  • wyświetleń: 1803

Rozprowadzali fałsztwe banknoty

Bielscy policjanci rozbili grupę, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu fałszywych dwudziestozłotówek. Dotychczas zatrzymali sześciu mieszkańców Czechowic-Dziedzic - poinformowała w piątek rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

Reklama

Dodała, że zatrzymani mają od 21 do 47 lat, a pięciu z nich zostało już aresztowanych przez Sąd Rejonowy w Pszczynie. Za wprowadzanie do obrotu sfałszowanych pieniędzy grozi im kara 10 lat więzienia.

Policja wpadła na ślad grupy latem ubiegłego roku. Wówczas w Czechowicach-Dziedzicach do obrotu trafiło ponad 100 fałszywych banknotów o nominale 20 złotych.

- Niektórzy z podejrzanych mieli ściśle określone role. Zadaniem 31-letniego Leszka K. była wymiana fałszywej dwudziestozłotówki na pieniądze o mniejszym nominale. Kupował w kiosku różne drobiazgi - papierosy, zapalniczki. Otrzymane w ten sposób pieniądze przekazywał swoim wspólnikom, a od każdej transakcji pobierał należną mu część - powiedziała Jurasz.

Według policji sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

polskalokalna.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.