Wiadomości

  • 4 listopada 2023
  • wyświetleń: 7081

[FOTO] Wzdłuż DK-1 powstała nowa droga. Zapewni łatwiejszy dojazd do Pszczyny

W Goczałkowicach-Zdroju zakończyła się kolejna duża gminna inwestycja drogowa. Mowa o budowie drogi wzdłuż DK-1, która znacznie ułatwi komunikację w tej części gminy, a także między innymi z Czechowic-Dziedzic do Pszczyny.

Przebudowa ul. Robotniczej oraz budowa ul. Warzywnej wzdłuż drogi krajowej nr 1 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Ze względu na drogę krajową nr 1 oraz linię kolejową szukamy kolejnych możliwości, aby poprawić układ komunikacyjny w naszej gminie. Jednym z rozwiązań jest powstała właśnie droga wzdłuż DK 1, która łączy ul. Główną z rondem w rejonie zakładów mięsnych. Będzie ona dużym ułatwieniem dla mieszkańców Goczałkowic-Zdroju.

Gabriela PlachaWójt gminy Goczałkowice-Zdrój


W ramach zadania pn. "Poprawa układu komunikacyjnego w gminie Goczałkowice-Zdrój poprzez przebudowę ul. Robotniczej oraz budowę ul. Warzywnej wzdłuż drogi krajowej nr 1" przebudowano ul. Robotniczą na długości ponad 800 mb. Powstał także prawie kilometr drogi - ul. Warzywnej, wzdłuż DK 1, od ul. Głównej do ronda w pobliżu zakładów mięsnych. Jednocześnie wybudowana i przebudowana została tam kanalizacja deszczowa. Powstały 22 miejsca postojowe w rejonie obiektów handlowych, przy skrzyżowaniu ul. Warzywnej z ul. Główną.

Wartość inwestycji to 4 mln 545 tys. 17 zł 67 gr. Na to zadanie gmina pozyskała prawie 3,5 mln zł dofinansowania z rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

BM / czecho.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.