Wiadomości

  • 3 listopada 2023
  • wyświetleń: 3241

[FOTO] Pożar budynku gospodarczego przy ul. Świerkowickiej. Ogniem była objęta także słoma

W czwartek 2 listopada o godzinie 14.15 do SK KM PSP w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w jednym z gospodarstw przy ulicy Świerkowickiej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej.

Interwencja strażaków przy ulicy Świerkowickiej w Czechowicach-Dziedzicach - 2.11.2023 · fot. OSP Lipowiec; st. asp. Paweł Macura, KM PSP Bielsko-Biała


Po dotarciu strażaków na miejsce stwierdzono, że doszło do zapalenia się drewnianej konstrukcji dachu budynku gospodarczego oraz znajdującej się w środku słomy. Stwierdzono także brak osób poszkodowanych.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W palącym się budynku odłączono energię elektryczną oraz podano jeden prąd wody w natarciu do palącego się obiektu. Rozebrano również poszycie dachowe w celu dotarcia do palących się elementów konstrukcji dachu. Palącą się słomę wyrzucono na zewnątrz i przelano wodą.

Strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zagrożenia. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 15.05. Na miejscu interweniowały 2 zastępy posterunku zamiejscowego PSP w Czechowicach-dziedzicach, a także 2 zastępy druhów z OSP Lipowiec.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.