Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2023
  • 10 listopada 2023
  • wyświetleń: 6267

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Utrudnienia na linii do Katowic i bezpośrednie połączenie do Wisły

W niedzielę 12 listopada wejdzie w życie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich. Będzie obowiązywał do 9 grudnia. Z trudnieniami muszą liczyć się pasażerowie jeżdżący popularną linią S5. Pojawi się także bezpośrednie połączenie kolejowe z Czechowic-Dziedzic do Wisły Głębce.

Pociąg Kolei Śląskich na stacji Czechowice-Dziedzice, koleje śląskie
Pociąg Kolei Śląskich na stacji Czechowice-Dziedzice · fot. PKP PLK


- Wraz ze zbliżającym się okresem zimowym zakres prowadzonych prac remontowych i modernizacyjnych przez PKP PLK S.A zostanie rozszerzony. Prace modernizacyjne linii kolejowej 139 na odcinku Kobiór - Czechowice-Dziedzice spowodują konieczność prowadzenia ruchu kolejowego tylko po jednym torze, a także wstrzymania ruchu w godzinach nocnych. W dalszym ciągu będzie kontynuowana modernizacja linii kolejowej do Tarnowskich Gór oraz remont obiektów pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. Z kolei przystanek Bielsko-Biała Północ nadal pozostanie wyłączony w związku z kontynuacją prac w jego pobliżu - podają Koleje Śląskie.

Szczegółowy wykaz zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S6 Katowice - Skoczów - Ustroń-Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce


Modernizacja linii kolejowej nr 139 na odcinku Kobiór - Czechowice-Dziedzice wymusza prowadzenie ruchu po jednym torze. W rozkładzie jazdy zostały ujęte ograniczenia prędkości. Godziny odjazdu niektórych pociągów zostaną przesunięte.

Jedna para pociągów linii S6 zostaje skrócona do stacji Czechowice-Dziedzice. Pociągi będą skomunikowane z linią S5, co zapewni przesiadki na pociągi w kierunku i z kierunku Katowic.

Dzięki skróceniu jednej pary linii S6 pojawi się bezpośrednie połączenie z naszego miasta do Wisły Głębce. Pociągi będą kursowały codzienne od poniedziałku 13 listopada. Pociągi odjadą ze stacji Czechowice-Dziedzice o godzinie 10.37, a z Zabrzega - o 10.41. Na stacji końcowej pojazdy Kolei Śląskich pojawia się o godzinie 11.42.

S5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń

Do odwołania pociągi nie będą zatrzymywać się na przystanku Bielsko-Biała Północ ze względu na budowę wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego. Dowóz do przystanku zostanie zapewniony autobusami MZK Bielsko-Biała na podstawie ważnego biletu kolejowego. Szczegółowe informacje o organizacji ruchu, w tym zakresie honorowania, liniach objętych honorowaniem, a także mapą przystanków znajdują się dedykowanym materiale informacyjnym.

W dniach 13 - 15 listopada oraz 28 - 30 listopada rozkład jazdy wybranych pociągów będzie wariantowany ze względu na planowane ograniczenia przepustowości na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe - Bielsko-Biała Główna związane z budową wiaduktu.

Od 12 listopada do 9 grudnia w dni robocze w godzinach nocnych nastąpi wstrzymanie ruchu na odcinku Tychy - Czechowice-Dziedzice. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za ostatni pociąg w kierunku Żywca oraz ostatni pociąg w kierunku Katowic.

Organizacja ruchu będzie polegała na uruchomieniu linii ekspresowej, która będzie skomunikowana z pociągami w stacji Tychy i w stacji Czechowice-Dziedzice oraz linii osobowej, który odwiezie i dowiezie pasażerów do stacji pośrednich na zamkniętym odcinku.

S5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S6 Katowice - Skoczów - Ustroń-Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S61 Czechowice-Dziedzice - Chybie - Zebrzydowice - Cieszyn


W nocy z 2 na 3 grudnia w stacji Czechowice-Dziedzice będą prowadzone prace związane z usprawnieniem działania urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Rozpoczną się o godzinie 20.00 i będą trwać do godziny 6.30. Spowoduje to wstrzymanie ruchu pociągów i uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej:
  • Dla linii S5, na odcinku Pszczyna - Bielsko Biała Główna linii ekspresowej, która zapewni bezpośredni przejazd pasażerom oraz linii osobowej, która umożliwi obsługę przystanków pośrednich;
  • Dla linii S6, na odcinku Pszczyna - Chybie uruchomienie linii osobowej;
  • Dla linii S61 na odcinku Chybie - Czechowice-Dziedzice uruchomienie linii osobowej.


S61 Czechowice-Dziedzice - Chybie - Zebrzydowice - Cieszyn

Ruch pociągów na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn będzie wstrzymany do 9 grudnia 2023 roku. Przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Wstrzymanie ruchu pociągów jest spowodowane naprawą obiektów.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY dostępnym na http://www.kolejeslaskie.pl. Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu): tel.: + 48 32 428 88 88.

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.