Wiadomości

  • 11 listopada 2023
  • 17 listopada 2023
  • wyświetleń: 2761

Spotkanie z królem komedii kryminalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Za nami:

Z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy - twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, księciem, a może i królem komedii kryminalnej!

Alek Rogoziński
Alek Rogoziński · fot. www.alekrogozinski.pl


Alek Rogoziński to z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy - twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu "Party".

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem "Ukochany z piekła rodem", zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Kolejną 1-szą pozycję zdobył w 2022 roku w kategorii literatura obyczajowa dzięki powieści "Przeklęta szkatułka".

Dwie jego powieści, "Jak Cie zabić, kochanie?" i "Do trzech razy śmierć", zostały nominowane w plebiscycie "Książka roku" portalu Lubimy Czytać.

Za książkę "Lustereczko, powiedz przecie" nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka". Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść "Zbrodnia w wielkim mieście", a dwa lata później za komedię kryminalną "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!".

Jesienią 2019 roku jego powieść "Raz, dwa, trzy... giniesz ty!" doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Bilety na kilkanaście pierwszych spektakli wyprzedały się w ciągu kilku godzin. Niestety, pandemia Covid-19 spowodowała, że kolejne spektakle zostały odwołane.

W 2021 roku jego książka "Miasteczko morderców" została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

W lutym 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści "Skradziony klejnot" (pierwszego tomu sagi "Gorset i szpada").

W październiku 2022 roku w czasie gali wręczenia nagród "Złoty Pocisk", odbywającej się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, został wyróżniony za swoją twórczość nagrodą specjalną.

Spotkanie z Alkiem Rogozińskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się w piątek 17 listopada o godzinie 17.00 w Sali Spotkań.

Powyższy biogram Alka Rogozińskiego pochodzi ze strony http://www.alekrogozinski.pl.

Spotkanie z królem komedii kryminalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Spotkanie z królem komedii kryminalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej · fot. MBP Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj