Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 26718

[FOTO] Przy ul. Prusa powstanie nowa hala i biurowiec. Będzie siedzibą znanej czechowickiej firmy

Kilka dni temu przy ulicy Prusa w Czechowicach-Dziedzicach, obok Dworku Eureka, rozpoczęły się roboty ziemne. Trwają tam prace przygotowawcze do budowy nowej siedziby znanej czechowickiej firmy Safety First.

Wizualizacje nowej siedziby firmy Safety First przy ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Materiały firmy Safety First


Jak przekazał portalowi czecho.pl Bogusław Pasternak z firmy Safety First, aktualnie przy ulicy Prusa prowadzony jest tak zwany "etap zerowy" - przygotowanie 1,5-hektarowej działki pod rozpoczęcie prac budowlanych, które rozpoczną się jeszcze w 2023 roku. Będą obejmować wewnętrzną komunikację, zjazd z drogi powiatowej, a także przyłącza branżowe.

Inwestorem budowy jest BH Podbeskidzie, a działalność operacyjną w tym miejscu będzie prowadziła spółka Safety First PPE Group. Przy ulicy Prusa zostaną wybudowane dwa obiekty - hala z zapleczem biurowo-socjalnym o powierzchni ponad 5000 m2 oraz biurowiec o powierzchni 700 m2. Planowane zakończenie budowy obiektów to odpowiednio wiosna 2025 roku oraz jesień tego samego roku.

Bogusława Pasternaka poprosiliśmy również o komentarz do wątpliwości, które w związku z inwestycją mają mieszkańcy okolicy. - Inwestycja wypełni najwyższe standardy środowiskowe wraz z docelowym certyfikatem. Ruch dla mieszkańców w żaden sposób nie będzie uciążliwy, a hala będzie funkcjonować w godzinach od 6.00 do 16.00 - poinformował nas.

Wizualizacje nowej siedziby firmy Safety First przy ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach
Wizualizacje nowej siedziby firmy Safety First przy ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Materiały firmy Safety First


Aktualnie Safety First PPE Group zatrudnia w Czechowicach-Dziedzicach i Mikołowie ponad 100 osób. Docelowo zatrudnienie wzrośnie do 150 osób. Obecnie siedziba firmy znajduje się obok DK-1, przy ulicy Starowiejskiej 2.

Safety First PPE Group jest jedną z największych firm w Europie środkowo-wschodniej w zakresie środków ochrony indywidualnej, czyli artykułów BHP. Wypełnia kryteria omnichanel, to znaczy obsługi największych zakładów pracy w sektorach automotive, białego AGD czy też sektora górniczego, takich jak JSW czy PGG.

Ponadto dystrybuuje produkty BHP dla siatki partnerskich hurtowni w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Prowadzi również sprzedaż stacjonarną w swoim salonie oraz poprzez kanał e-commerce. W stałej ofercie Grupy Safety jest dostępnych ponad 10 000 produktów.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie" podaj