Wiadomości

  • 18 listopada 2023
  • wyświetleń: 3468

Czechowickie PKM wśród najlepszych przewoźników w Polsce. Opublikowano nowy ranking

Opublikowano kolejną edycję Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. 9. miejsce w zestawieniu zajęło PKM Czechowice-Dziedzice. Zwycięzcą zostały ponownie Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie.

Drugi elektryczny przegubowiec dotarł do Czechowic-Dziedzic
Czechowickie PKM wśród najlepszych przewoźników w Polsce. Opublikowano nowy ranking · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Jak co roku szczegółowej analizie zostały poddane zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Pod uwagę były brane również tzw. dane "miękkie", czyli współudział firmy w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości, polityka personalna czy też wreszcie udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli tak newralgicznych i ważnych w funkcjonowaniu lokalnych społeczności firm, jakimi są przedsiębiorstwa obsługujące transport publiczny. Celem rankingu jest również pokazanie, jak wielki wysiłek firm z naszej branży wkładany jest w codzienną pracę, utrzymanie wysokiej sprawności technicznej taboru i gotowości obsługiwania pasażerów niezależnie od pory roku.

- Po raz kolejny wzięliśmy udział w rankingu i ponownie zajęliśmy miejsce w pierwszej dziesiątce. W naszym przedsiębiorstwie - jak w każdej organizacji - sukces tworzą ludzie i w tym miejscu szczególne podziękowania należą się pracownikom za ich codzienną pracę ukierunkowaną na zapewnienie jak najwyższej jakości realizowanych przewozów. Ten sukces nie byłby również możliwy bez odpowiedzialnej i nakierowanej na rozwój polityki władz miasta - czytamy w komentarzu Rafała Kupczaka, prezesa czechowickiego PKM, opublikowanym na stronie portalu "Strefa Gospodarki".

- Spółka obrała drogę w kierunku przyjaznego, ekologicznego i bezemisyjnego transportu zbiorowego. Po zakupie autobusów hybrydowych, zakupiliśmy zeroemisyjne elektryczne. W dalszych działaniach przewidujemy wymianę taboru na pojazdy bezemisyjne, zasilane "zieloną energią" pochodzącą z OZE. Naszym celem jest, aby mieszkańcy mogli podróżować bezpiecznie, wygodnie i ekologicznie - dodał dyrektor Kupczak.

Więcej informacji o rankingu można znaleźć tutaj. Ogólnopolski Ranking Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej organizowany jest przez Strefę Gospodarki Biznes Magazyn i Dziennik Gazetę Prawną.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.