Wiadomości

  • 19 listopada 2023
  • 21 listopada 2023
  • wyświetleń: 7668

[Historyczne ciekawostki] Unikalny katalog Fabryki Rowerów "Apollo" z 1930 roku

Kilka dni temu na łamach grupy "Czechowice-Dziedzice na starych zdjęciach" jeden z jej członków, Jan Dastych, opublikował post o Fabryce Rowerów "Apollo". Wpis zawierał link do ciekawej strony internetowej, która przybliża historię zakładu, a także publikuje jego katalog z około 1930 roku.

Fabryka Apollo w czasach przed II wojną światową
Fabryka Apollo około 1930 roku · fot. achilles-werke.de


Strona internetowa, o której mowa, to achilles-werke.de. "Achilles" była czechosłowacką firmą, która razem z austriacką "Assmann" przekazała kapitał na budowę Fabryki Rowerów "Apollo".

Na wcześniej wspomnianej stronie internetowej można znaleźć także katalog produktów fabryki z około 1930 roku! Znajduje się w nim także strona, na której widnieją zdjęcia z wnętrza zakładu. Zobaczcie!

Katalog Fabryki Rowerów "Apollo" z około 1930 roku · fot. achilles-werke.de

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj