Wiadomości

  • 17 listopada 2023
  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 15294

[FOTO] Blaszak w centrum miasta od roku znów stoi pusty. Nowy sklep okazał się nierentowny

W lutym 2021 roku przy placu Targowym w Czechowicach-Dziedzicach otwarto supermarket Supeco. Jednak od roku charakterystyczny żółty budynek znów stoi pusty. I nic nie wskazuje na to, aby taki stan rzeczy w najbliższym czasie miał się zmienić.

Budynek dawnego marketu Supeco przy placu Targowym - 16.11.2023 · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, supermarket przy placu Targowym powstał w miejscu dawnego Carrefoura. Jednak przygoda Supeco z naszym miastem nie trwała długo - sklep jest zamknięty od 1 lipca 2022 roku. Jaki był powód i czy się to zmieni?

Jak przekazało nam biuro prasowe sieci Carrefour, "decyzja o zamknięciu Supeco w Czechowicach-Dziedzicach została podjęta z uwagi na długotrwały brak rentowności tej placówki". - Obecnie nie ma planów dotyczących przedmiotowej nieruchomości - dodało.

Sklep Supeco przy placu Targowym przed otwarciem - 24.02.2021 · fot. mp / czecho.pl / czecho.pl


To nie pierwszy raz, gdy hala przy placu Targowym stoi pusta. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilka lat przed 2021 rokiem

Supeco to sieć sklepów łączących cechy dyskontu i hurtowni cash & carry należąca do spółki Carrefour. Francuzi rozpoczęli pilotaż sieci w Polsce w 2016 roku, kiedy to otwarto sklep w Piekarach Śląskich. Obiekty mają powierzchnię około 1500 m2 i powstają w wyniku przekonwertowania sklepów Carrefour Market na sklepy Supeco.

Otwarcie marketu Supeco w Czechowicach-Dziedzicach - 25.02.2021 · fot. Biuro prasowe sieci Carrefour

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.