czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2008
  • wyświetleń: 2122

Uszkodził drzwi, groził policjantom

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali Grzegorza G. - 23-letniego mieszkańca tego miasta - sprawcę uszkodzenia mienia, znieważenia interweniujących funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Reklama

W sobotę, 16.02.br. około godziny 21.20 policjanci wezwani zostali na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach. Jak ustalono, nietrzeźwy sprawca kopniakiem uszkodził drzwi wejściowe mieszkania. Właściciel oszacował straty na kwotę 1200 złotych.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali chuligana. Sprawca był agresywny i pobudzony. Nie reagował na wezwania policjantów do zachowania spokoju. Wyrywał się i próbował zbiec z miejsca zdarzenia, wulgarnie przezywał stróżów prawa. W pewnym momencie kopnął jednego z policjantów w twarz. Obezwładniono go i skuto kajdankami. Badanie wykazało, że zatrzymany miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy dopuścił się uszkodzenia mienia, znieważenia policjantów i zmuszania ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. W przeszłości był już karany z podobne przestępstwa, a obecnych czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa - recydywy, stąd też w więzieniu spędzić może nawet 10 lat. O jego losie zadecyduje dziś Prokurator Rejonowy w Pszczynie.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.